Tour de France: Cyklisté dnes léčí šrámy a nabírají síly

Devět etap má za sebou letošní cyklistická Tour de France, kterou provázejí hromadné pády. Kvůli nim musela odstoupit už řada zvučných jmen, naposledy kazašský cyklista Alexandr Vinokurov, který má kromě zlomené stehenní kosti podezření také na zlomeninu pánve.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aleksandr Vinokurov svou poslední Tour de France nedokončí | Zdroj: ČTK

Program Tour má dnes v kalendáři volný den, během něhož by závodníci, kteří pokračují, měli alespoň částečně vyléčit šrámy a nabrat nové síly.

Z favoritů, kteří v Tour de France zůstali, je tím největším Alberto Contador. Ten ale ztrácí na čelo přes čtyři minuty a navíc se potýká s potížemi s kolenem.

Nejistá byla další účast jediného českého zástupce na Tour Romana Kreuzigera, který se zapletl do hromadného pádu v první etapě, poté se poroučel k zemi v pátém dějství a včera spadl znovu.

Kreuziger dnes bude s lékaři konzultovat zraněné zápěstí, kvůli kterému se mu špatně drží řidítka. Na vedoucího Thomase Voecklera ztrácí v tuto chvíli už 40 minut, podle všeho ale bude v programu Tour de France pokračovat.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme