Tour de France má konečně na programu 'normální den'

Cyklisté mají za sebou hodně náročný úvod Tour de France. Včera ale konečně dojeli z Nizozemska přes Belgii do Francie a teď očekávají vytoužené uklidnění. Někteří si možná dnes i trochu odpočinou, rozhodně se ale právě toto nedá tvrdit o spurtérech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Thor Hushovd se raduje z vítězství ve včerejší etapě. Uspět chce i dnes | Zdroj: ČTK

Prolog v dešti. První etapa mezi spoustou diváků a s pády na posledních kilometrech. Druhá část zase deštivá a pořádně klouzavá - třeba po zadní části těla po silnici. A třetí? Prach, drncání a kočičí hlavy, pády a zlomeniny na trati slavné klasiky Paříž - Roubaix. Není se co divit, že by s hodnocením Romana Kreuzigera souhlasila většina pelotonu Tour de France.

"To byl poměrně masakr, ale já doufám, že zítra bude první den, který bude trochu klidnější. Ale samozřejmě jsme na Tour," ví Kreuziger, že stát se může opravdu cokoliv.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tour de France má konečně na programu "normální den"

Aby to zjistil, na to rozhodně nepotřeboval Roman Kreuziger dvě předchozí účasti na Tour. To vnímá člověk okamžitě.

Každý se tu chce předvést. Každý chce vyniknout a pak z toho pramení nervozita, v pelotonu končící pády. Dnes už by je snad konečně mohly eliminovat následující faktory. Poprvé se pojede celá etapa ve Francii. To trošku zklidní Nizozemce a Belgičany. A 153,5 kilometru dlouhá trať není výjimečná ani profilem, ani povrchem.

Proto i včerejší vítěz Thor Hushovd říká: "Jo, těším se na to, vypadá to na první normální den pro spurtéry. Myslím, že budeme dobří, jsem silný a můj tým také. Takže se těším. Ty hromadné spurty jsou teď pro mě to nejlepší," libuje si vyhlášený spurtéra a momentálně dokonce majitel zeleného dresu.

Šance i pro Cavendishe

Ale pozor, konečně by se mohl zviditelnit i jinak zatím celkem nenápadný Brit Mark Cavendish, který už na Tour vyhrál šest etap - tedy v minulých dvou letech, aby nedošlo k mýlce. A dnes by měl mít také šanci. Nejen podle svého mentora a kdysi vynikajícího spurtéra Erika Zabela.

"Ano, samozřejmě. Jsou tu dva hlavní důvody, proč by měl být dobrý. Je to první klasická spurtérská etapa. A za druhé: mám narozeniny, takže doufám, že Cavendish vyhraje pro mě," plánuje si Erik Zabel.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme