Tour de France míří poprvé do kopců

Cyklisté mají za sebou sice už prolog a šest etap Tour de France, ale pro mnohé fanoušky začne ta pravá Tour až dnes. Závodníci totiž poprvé zamíří do větších kopců a hned mají na jednom z nich naplánovaný cíl etapy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Kreuziger (vlevo) a Ivan Basso před startem Tour de France | Foto: Tomáš Kohout

Kopcovitou trať rozhodně všichni závodníci v pelotonu Tour de France nemilují. Třeba spurtéři typu Marka Cavendishe nebo Alessandra Petacchiho si mohou poprvé vyzkoušet, jak jim vyjde propočet, aby se v cíli vešli do časového limitu dojezdu po vítězi. Ačkoliv cíl ve Station des Rousses, je kousek za vrchařskou prémií jen druhé kategorie.

„Jo, neznám tu etapu moc dobře. Ale i když to není tak prudké, pořád je to dojezd na kopci. Dobrý test pro ty, co jedou na celkové pořadí,“ řekl například dvorní pomocník do kopců Georgie Hincapie.

Přehrát

00:00 / 00:00

Peloton Tour de France míří poprvé do kopců

Američan v nich kdysi do poslední chvíle zůstával s Lancem Armstrongem, teď má stejný úkol od mistra světa - Cadela Evanse. A s Hincapiem se shoduje i Roman Kreuziger.

„Z knížky vím, že ten kopec je takový poměrně dlouhý, ale není moc prudký. Takže si myslím, že by měla přijet skupina nějakých dvaceti třiceti lidí. Záleží, jak kdo zaplatí to teplo a dnešní (pozn. pátek) etapu. Protože první týden byl hodně nervózní,“ prohlásil Roman Kreuziger.

Jediný Čech v pelotonu první týden přežil ještě relativně v pohodě. V celkové klasifikaci je na 16. místě. A zranění z pádu ve druhé etapě se hojí.

„Ještě je tam trochu bolest na stehně, co bylo naražené. Ale je to natažený sval a myslím, že by to mělo být v pohodě“ doufá Roman Kreuziger.

Mimochodem, už vypadá pohuble, tedy alespoň podle propadlých tváří. Znamená to, že už má tu správnou vrchařskou váhu?

„Myslím si, že s tou váhou, nevážím se tedy, ale myslím si, že žádná sláva to zatím není. Spíš jsme se tady zatím tak nějak všichni nafoukli. Ale myslím, že to tělo se konečně zapracuje, protože ta etapa není zase až tak dlouhá, ale je tam přes padesát kilometrů v kopcích, takže to tělo dostane trošku zabrat a v neděli by mělo být připravené,“ naplánoval si Roman Kreuziger.

Tomáš Kohout, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme