Tour de Open Water Swimming zakončí první ročník ve Vltavě

Závěrečným dnem dnes končí plavecké mistrovství České republiky. Kdo si chce plaveckou neděli ale maximálně užít, má o zábavu postaráno i mezi dopoledním a finálovým odpoledním blokem v bazénu v Podolí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Venkovní bazény v Podolí slouží Pražanům již 50 let | Foto: Tomáš Adamec

Stačí se vypravit jen několik set metrů od něj směrem k vltavskému břehu. Přesněji řečeno do podolských loděnic TJ Bohemians Praha, která pořádá závěrečný díl podniku s názvem Tour de Open Water Swimming.

„Tour de Open Water Swimming vznikla po vzoru Tour de Ski, kdy závodníci zvládnou během krátkého období několik závodů. V našem případě od minulé soboty do této neděle, kdy zvládnou pět závodů. První sobotu plavali 5 km na Seči, v neděli 10 km na Seči, v úterý 10 km na Slapech, ve středu 5 km v Ejpovicích a v neděli je posledních 5 km na Vltavě,“ popisuje ojedinělý projekt jeho organizátor Jan Srb, který se jej také aktivně účastní.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tour de Open Water Swimming zakončí první ročník ve Vltavě

S myšlenkou vytvořit podobně obtížnou výzvu pro české dálkové plavce přišli organizátoři už loni, kdy si vše potřebné vyzkoušeli v tzv. nultém ročníku. O tom, že podobná myšlenka padla v domácích vodách řečeno tak trochu paradoxně na úrodnou půdu, přesvědčuje i počet účastníků závěrečného pražského podniku s názvem O pohár Vltavy.

„Zatím je přihlášeno 127 závodníků. Plaveme tři okruhy od loděnice k Barrandovskému mostu, na Žluté lázně,“ komentuje trasu Jan Srb, který chce z Tour de Open Water Swimming udělat v Česku prestižní závod s tradicí.

„Vize je, abychom přilákali co nejvíce plavců. Chceme z toho udělat tradici. Český pohár v dálkovém plavání se plave přes 40 let a my bychom chtěli být součástí Českého poháru, chtěli bychom dát každý rok dohromady těchto pět závodů u sebe, shromáždit nějaké sponzory, finanční odměny,“ hledí sympatická vize náročného seriálu dálkových plavců ústy Jana Srba už hodně dopředu.

Pokud vás podobná aktivita oslovuje, můžete se přijít do loděnice Bohemians přijít podívat jak vše zmíněné vypadá v praxi a další rok se případně i závodů aktivně zúčastnit. Start jedno a tří kilometrového závodu všech kategorií, tedy té sdružené dorostu, dospělých a masters, ale i té mladšího a staršího žactva startuje v pravé poledne. Hlavní závod na pět kilometrů pak o hodinu později.

Mirko Vasić, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme