Tradice Primátorek se nemění. Osma Dukly si dojela pro 33. výhru v řadě

Pošmourné ráno se v Praze proměnilo v příjemné dopoledne. Tisíce diváků na břehu Vltavy si proto mohly beze zbytku užít finále 99. ročníku veslařských Primátorek a také zatleskat vítězné posádce Dukly, která už po 33. za sebou získala pro tento elitní pražský klub Primátorský štít.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Posádka vítězně Dukly: nahoře zleva Pilc, Doleček, Melichar, Bruncvík, Klang, trenér Blecha, vpředu zleva Koloc, Gruber, kormidelník Martin Šuma a Horváth | Foto: ČTK

Trenér Petr Blecha před finálovou jízdou osmiveslic prohlašoval. „Může se stát něco nepředvídatelného, ale doufám a myslím, že se nic takového nestane.“ A papírovým předpokladům nakonec bylo učiněno zadost.

Favorizovaná posádka Dukly, provázena potleskem i tóny Smetanovy Vltavy, mohla přebírat prestižní trofej. Opravdu to byla pro vítěze až taková idylka? Vždyť na poslední chvíli bylo zapotřebí pozměnit složení posádky.

„To bylo už někdy ve čtvrtek. Jakub Podrazil onemocněl, tak místo něho jel Honza Gruber. Popravdě tam bylo možná o trošku míň wattů, ale Honza je také zkušený veslař, takže to, myslím, nebyl takový problém,“ ujistil člen posádky vítězné osmy Matyáš Klang.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tradice Primátorek se nemění. Osma Dukly si dojela pro 33. výhru v řadě

A problém prý nebyl ani s novým kormidelníkem Šumou, který by měl být následovníkem legendárního Oldřicha Hejduška. „Bylo to v pohodě,“ ubezpečil Klang.

Nicméně ona veslařská pohodička vítězné posádky měla přece jen svoje "ale", a to v závěrečných stovkách metrů mezi Železničním a Palackého mostem.

„Pak už nám tady trošku docházely síly a za tím mostem byly vlny. Jak jsou kolmé břehy, tak se to začne odrážet. Těžko se v tom jede! Byly jsme alespoň rádi, že jsme to dojeli bez technických potíží,“ popsal Klang.

Laik přihlížející na břehu by teď mohl namítnout, že posádka, která jasně diriguje průběh závodu, má vděčnější roli než soupeři zápasící s neklidnou hladinou pěkných pár metrů za ní.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na veslařských Primátorkách byl i reportér Aleš Procházka. Ten mluvil nejdříve s jedním z dlouholetých dobrovolníků pomáhajícím organizátorům Josefem Blechou

„Když jedete na hrotu, máte náskok, tak se jede mnohem hůř, než když jedete na špičky. Protože tam se líp vyhecujete, jste schopni dosáhnout lepších výsledků,“ vysvětlil Matyáš Klang.

Také na veslaře Dukly čeká ovšem za pár dní prověrka z kategorie těch hodně náročných. V Mnichově se pojede třetí závod Světového poháru, který bude pro ně i pro mnohé další účastníky poslední velkou akcí před startem na olympijských hrách v Londýně.

Aleš Procházka, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme