Trápily ho střevní potíže, ale českou vlajku by měl nést. Na ceremoniál se těším, říká paralympik Ježek

V brazilském Riu de Janeiru ve středu před půlnocí českého času startuje paralympiáda. Představí se na ní celkem 39 českých sportovců. Vlajku má nést na stadionu Maracana cyklista Jiří Ježek, jenže právě on teď má nepříjemné zdravotní problémy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Ježek přišel o pravou nohu po srážce s nákladním automobilem | Foto: Pavel Petr

„Hned první noc a první den po příletu do vesnice jsem řešil těžké zdravotní problémy. Dostal jsem střevní chřipku a měl jsem žaludeční problémy, takže jsem čtyřiadvacet hodin proseděl na toaletě. To mě střelilo někam jinam a musím trošku vyřešit zdraví,“ svěřil se šestinásobný paralympijský vítěz - cyklista Jiří Ježek. Není prý ale v české výpravě jediný.

Přehrát

00:00 / 00:00

Plavkyně Běla Třebínová ukončila kariéru, nebyla v Londýně, ale rozhodla se vrátit zpět a v Riu bude startovat

„Je nás víc takových případů a i na olympiádě jsme viděli, jak s tím bojovali i naši sportovci, třeba člen čtyřkajaku Daniel Havel, takže tyhle problémy tady jsou. Souvisejí s tím, kde se paralympiáda koná. Tyhle věci budu řešit až před slavnostním ceremoniálem, na který se těším.“

Na slavném stadionu Maracaná nebude chybět ani plavkyně Běla Třebínová. Na paralympiádách v Aténách a Pekingu vybojovala tři zlaté, jednu stříbrnou a také bronzovou medaili.

V roce 2010 ukončila kariéru. Do Londýna proto nejela. Po čtyřleté pauze se nechala reprezentační trenérkou Andreou Věnsekovou přemluvit a znovu se objeví na startu. A také na zahájení.

„Já se hrozně těším, bylo mi to dovoleno, protože plavu až dvanáctého, takže budu mít dost času se z té náročné situace vyspat a připravit na závod,“ říká Běla Třebínová.

To další z plavců Jan Povýšil, tradiční sběratel bronzových medailí startující na pátých paralympijských hrách, musí kvůli brzkému startu svých soutěží úvodní ceremoniál oželet. Radost mu to ale nekazí.

„Na zahájení jsem se už od Sydney nedostal, takže nevím, jak vypadá, protože já většinou druhý den hned plavu, takže to sleduju v televizi. Je fakt, že v Londýně jsem byl na zakončení a to bylo super, to mě hodně bavilo, přestože to je zdlouhavé. Na co se ale nejvíc těším, tak my plavci to máme postavené trošku jinak. Vždycky se nejvíc těšíme na jídlo, takže jsme fakt rádi, že máme dům po olympionicích a máme to blízko do jídelny,“ měl radost Jan Povýšil.

Plavec Jan Povýšil | Foto: Pavel Petr

Slavnostní zahájení paralympiády začíná třicet minut před půlnocí českého času.

Pavel Petr, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme