Trať byla těžká, my na to ale trénovali, raduje se mistryně světa a čerstvá bakalářka Kudějová

Jen těžko bude překonávat svým věhlasem Štěpánku Hilgertovou, ale dnes ji rozhodně porazila. A nejen ji. Kajakářka Kateřina Kudějová totiž na mistrovství světa ve vodním slalomu zajela finále bez chyby, nejlépe za všech a právem se tak stala šampiónkou. Na olympijském kanálu v Lee Valley poblíž Londýna se z toho samozřejmě neradovala sama.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zlatá medaile chutná nejlépe. Kateřina Kudějová pózuje poprvé jako světová šampionka | Foto: Jan Homolka / Kanoe.cz

Kajakář Jiří Prskavec byl jedním z nejhlasitějších gratulantů, zatímco jeho otec Jiří Prskavec starší, který je trenérem Kateřiny Kudějové, jen postával spokojeně opodál.

„Věřil jsem v medaili. Světový pohár ještě nevyhrála a začala mistrovstvím světa. Možná, že kdyby některé holky předvedly svůj top, tak byly o malinko rychlejší. Kača se ale k tomu svému přiblížila, a proto vyhrála,“ chválil Jiří Prskavec starší.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tahle trať je pro tebe, slyšela kajakářka Kudějová před těžkým zlatým závodem

V kategoriích do 23 let měla Kudějová úspěchů dost, ale tohle je její první mezinárodní velké vítězství mezi dospělými a hned na světovém šampionátu.

„Když jsem dojela, tak jsem za čas byla šťastná. Myslela jsem si, že možná bude stačit na první místo, trať totiž byla těžká a hodně se chybovalo. My na to trénovali. V pátek jsme nešla na předjízdu, nebylo mi úplně nejlíp, když se z ní ale ostatní vrátili, tak říkali: Tahle trať je pro tebe!“

Kateřina Kudějová je mistryní světa ve vodním slalomu

Číst článek

Pětadvacetiletá kajakářka v posledních dnech zvládla dvě těžké zkoušky. Jednak předvedla své kajakářské umění a jednak i vědomosti v oblasti účetnictví, protože napodruhé udělala bakalářské státní zkoušky na Vysoké škole ekonomické a tím i splnila cíl od svého trenéra.

„Chtěl jsem, aby v letošním roce dokončila školu a mohla příští tok věnovat všechny síly účasti a úspěchu na olympiádě. Už loni jsem se ji snažil přesvědčit, že nemá smysl dělat sport jinak než naplno,“ prozrazuje Jiří Prskavec starší.

Letošní příprava byla přitom paradoxně volnější. „Trenér je hodně na dřinu. Nedokáže úplně pochopit, že mi více vyhovuje volnost. Letos na mě vůbec netlačil, trénovala jsem, když jsem potřebovala. Když jsem cítila, že je to zbytečné, dala jsem si volno, abych se mohla učit,“ dodává čerstvá mistryně světa.

Martin Charvát, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme