Trať v Americe by mi mohla sedět, říká před startem MS cyklokrosař Bína

Cyklokrosaři budou poprvé v historii bojovat o duhový trikot pro mistry světa ve Spojených státech. Světový šampionát začne o víkendu v Louisville, kde už trénují také čeští reprezentanti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklokrosař Martin Bína na nejvyšším stupni po závodě v Hoogerheide | Zdroj: Reuters

Český cyklokros se z loňského šampionátu v Belgii vracel bez medaile, navíc s vědomím, že domácí jezdci své soupeře deklasovali. Markantní to bylo především v elitní mužské kategorii, kde obsadili prvních sedm míst. Až osmý skončil Radomír Šimůnek.

Podle posledních výsledků má teď největší šance Martin Bína, který se do terénu vrátil po dvouleté pauze zaviněné zdravotními problémy. Formu prokázal především vítězstvím v posledním závodu Světového poháru v Nizozemsku. Amerika je ovšem velká neznámá.

"Určitě bude hrát roli počasí a trať sama o sobě. Je téměř placatá, technická, jsou tam nějaké vlnky. Je to spíš taková hravá trať, což by mi mohlo vyhovovat," myslí si Martin Bína.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští cyklokrosaři už trénují v Louisville, kde o víkendu začne mistrovství světa

Kromě formy jezdci museli počítat také s nutnou aklimatizací. Dlouho dopředu se připravovali na časový posun.

"Bavil jsem se o tom s Katkou Nash, říkala, abych to neřešil, chodil spát časově, jako chodím, a tělo se s tím srovná, vůbec to nesrovnávat s tím, kolik je u nás. Po čtyřech dnech se prý dá člověk do normálu. Myslím, že to nebude problém, hlavně pro všechny to bude stejné," nemá obavy Bína.

V elitní kategorii startuje společně s Radkem Šimůnkem. Mezi ženami se představí Kateřina Nash, Pavla Havlíková a Martina Mikulášková.

Mladík Nipl ideálně načasoval formu

Ve třiadvacítkách pojedou Tomáš Paprstka, Michael Boroš, Jakub Skála a Vojtěch Nipl, který třetím místem na mistrovství republiky ve Stříbře ukázal, jak je důležité pro závěr sezóny načasovat formu.

"Pracovali jsme na tom hodně s Milanem Chrobákem, zaměřili jsme se na konec sezony. Už jsem měl docela strach, protože vánoční turné mi moc nevyšlo, ale v Římě už to začalo být lepší, i když to kvůli špatnému startu nebylo vidět a ta trať byla tak atypická, že se nedalo moc předjíždět. A na mistrovství republiky se jen potvrdilo, že jsem se cítil dobře, byl jsem šťastný," pochvaluje si dobrou formu Vojtěch Nipl.

"Nemyslím, že by to třetí místo byl bič. Upevnil jsem si tím sebevědomí a povrdil nominaci do Ameriky, nevidím to jako minus," říká Vojtěch Nipl.

V juniorech budou české barvy hájit Adam Ťoupalík, Karel Pokorný a Jan Vastl.

Alena Benešová, Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme