Trenér basketbalistek USK Blažek je zatím se sezonou spokojený napůl

Oba české mistrovské basketbalové týmy si před letošní sezonou vytyčily ambiciózní cíl - uspět na co nejvíce frontách. Víc se to zatím daří Nymburku, který obhájil prvenství v Českém poháru a v Mattoni NBL, VTB lize a Eurocupu stále ještě bojuje. To basketbalistky ZVVZ USK Praha po vítězství v Českém poháru soupeří už jen na jednom bojišti - domácí Ženské basketbalové lize. Trenér českých mistryň Lubor Blažkem je proto spokojený jen napůl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lubor Blažek | Foto: David Kubíček

Vy jste do sezony vstupovali s tím, že chcete uspět ve třech soutěžích – v Ženské basketbalové lize, v Českém poháru a v Eurolize. Teď už vám zbývá jen jedna. Takže jaké je prozatímní hodnocení sezony?

Uspěli jsme v Českém poháru, neuspěli jsme v Evropské lize. Bohužel marodka byla příliš velká. Hrát postupové utkání mezi osm bez tří pivotů bylo hodně těžké. Samozřejmě zklamání tady je a dá se říct, že jsme tento cíl nesplnili. Naše budoucnost je teď motivovat se na finále a udělat všechno pro to, abychom obhájili český titul.

Zažil jste někdy takovou sezonu, kdy jste měl tolik zraněných na takové etapy a pořád musel shánět posily? Navíc na marodce pořád někdo byl.

Přehrát

00:00 / 00:00

S trenérem basketbalistek USK Praha Luborem Blažkem mluvila o sezóně Tereza Jelínková

Letos to byl asi extrém! Začalo to Lindsay (Whalenovou), která byla zraněná. Museli jsme během sezony dvakrát měnit rozehrávačku. Další problém byli pivoti v play off zápasech. Stále se to opakuje – v nejméně vhodný okamžik nejvíc zranění.

Byla marodka tím rozhodujícím faktorem, proč se vám nepodařilo postoupit v Eurolize dál?

Myslím, že ano, protože nám chyběli pivoti, to dostřídání. V tu chvíli jsme nehráli tak kvalitně v obraně.

Jak jste na tom s marodkou teď?

Mimo zůstává Ilona Burgrová a bude až do konce sezony. Pevně doufám, že do přípravy národního družstva nastoupí v pořádku nebo alespoň připravená na základní trénink. Jsou ještě problémy s ramenem Delishy Miltonové. Jinak je ale myslím družstvo v pořádku.

Očekává se, že finále se už tradičně utkáte vy a Brno. S Brnem jste teď odehráli dva zápasy v nadstavbové skupině A1. První jste vyhráli o pět bodů, ve druhém jednoznačně o pětadvacet. Co to dokazuje o síle vašeho případného finálového soupeře?

Je to takové moc navoněné říkat: Budeme hrát finále. Stát se může všechno, je to sport. Ano, chceme hrát finále, uděláme pro to všechno. Ale vůči ostatním soupeřům se mi to nezdá dostatečně pokorné. Myslím, že každý chce hrát finále a dopředu se pasovat na finalistu není úplně fér. V případě, že budeme hrát finále, tak myslím, že to bude znovu s Gambrinusem.

Sezona jde pomalu do finiše, alespoň ta domácí. Máte myšlenky rozdvojené mezi domácí ligu a reprezentaci?

Reprezentační blok jsme připravili, plán přípravy je hotový. Soupeře jsme si už taky domluvili. Tam jsem spokojený, protože všechno už je na papíře. Jenom program rozešlu družstvu, aby se na to holky mohly připravit. Ale stále bych řekl, že jsem hlavou v klubu.

Tereza Jelínková, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme