Trenér Bobrovský věří, že se v Brně zase bude hrát skvělý basketbal

Podruhé v letošní sezoně se na palubovce potkaly týmy českých basketbalových mistryň a vicemistryň, tedy ZVVZ USK Praha a Friska Brno. A podruhé byl na konci zápasu tím méně spokojeným trenérem brněnský kouč Jan Bobrovský. Brňanky totiž prohrály v Praze 62:77.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brněnská basketbalistka Romana Hejdová (vlevo) v utkání Euroligy proti Montpellieru | Zdroj: ČTK

"Porážka mě mrzí, ale myslím, že jsme nepodali špatný výkon, trochu jsme byli bezzubí v útoku, v obraně to docela šlo, i když jsem si vědom, že se USK nedařila úplně střelba," zhodnotil duel trenér Brna Jan Bobrovský.

Spokojený už nemůžete být s výkony, které podáváte v Eurolize. Proč se vám tam letos tolik nedaří?

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor Terezy Jelínkové s trenérem basketbalistek Brna Janem Bobrovským

Máme o hodně horší tým než v minulých letech. Především podkošové hráčky nedokazují to, co ty, které tady hrály dříve. V Eurolize jsme velmi slabí v útoku.

Vypadá to, že vašemu týmu chybí jedna podstatná věc, a to je lídr, který by dokázal celek strhnout k lepšímu výkonu. Je to pravda?

Myslím, že Jasmine Thomasová dnes podala velmi dobrý výkon, ale není to takový lídr jako rozehrávačka, chybí jí trošku střelba. Ale myslím, že pokud bude hrát ještě další sezónu, bude jedním z tahounů družstva.

Pokud si to můžu dovolit říct, od brněnského týmu mi chybí taková ta typická dravost, která pro vás byla charakteristická v předchozích letech. Kam se poděla?

Určitě nám chybí bojovnice, to holkám vyčítám. I když jsou mladé, vůbec nebojují a je to škoda. Když tam přijde Romana Stehlíková, aspoň trochu to družstvo vyhecuje, to samé platí o Báře Kašpárkové. Ostatní jsou v tomto směru takové nemastné.

Vypadalo to, jako byste v některých chvílích na lavičce už rezignoval. V minulých sezónách o vás bylo známo, že umíte tým nabudit hodně emotivním projevem ...

Když k nám nejsou příznivé některé složky basketbalu, tak k nám nejsou přízniví ani rozhodčí a snaží se nás umravňovat tím, že nám pískají technické.

Neberou vám tyhle chvíle chuť do basketbalu?

Ještě to chvilku vydržím.

Podepisuje se nějak to, že se vám v letošní sezóně příliš nedaří, na návštěvnosti v hale Rosnička v Brně?

Skalní fanoušci chodí pořád, někteří s námi jezdí i ven. Ale určitě je to vidět i třeba tady na USK, že jsou lidé někdy basketbalem přesyceni nebo sportem vůbec. Není to zvláštní jev, že na Rosničce chodí méně lidí.

Je to stabilní stav, nebo si myslíte, že se Brno může vrátit do dob, kdy byl basketbal v Brně hodně oblíbený? Nebo má Brno už to nejlepší za sebou?

Byl bych nerad, kdyby mělo Brno to nejlepší za sebou. Po tak dlouhém úspěšném období muselo dojít k určité stagnaci, zvlášť v dnešní ekonomické situaci. Nemůžeme v tomto směru konkurovat USK, ale věřím tomu, že se na Rosničce zase bude hrát skvělý basketbal.

Alena Benešová, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme