Trenér českých basketbalistek Blažek oznámil širší nominaci na ME

České basketbalistky už znají širší nominaci na červnové mistrovství Evropy ve Francii. V Praze ji zveřejnil trenér Lubor Blažek. Do národního týmu se vrací Veronika Bortelová, chybí naopak Eva Vítečková s Hanou Horákovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lubor Blažek | Foto: David Kubíček

Excelentní střelkyně Eva Vítečková se v 31 letech rozhodla zatím na rok přerušit reprezentační kariéru.

„Myslím si, že po těch šesti ‘Evropách‘, dvou ‘světech, olympiádách se hráč cítí unavený jak fyzicky tak psychicky. Je potřeba to akceptovat, protože ona se nechtěla vzdát reprezentace, ale potřebuje si jeden rok odpočinout,“ chápe rozhodnutí elitní basketbalistky Lubor Blažek.

Už dříve potvrdila své definitivní rozhodnutí o konci v reprezentaci bývalá kapitánka Hana Horáková. Do týmu se naopak vrací po mateřských povinnostech Veronika Bortelová, která by měla převzít vůdcovské povinnosti a pravděpodobně i roli kapitánky.

„Veronika je tahounkou týmu. Samozřejmě jako vždy budu s každou hráčkou mluvit a Veronika uslyší i toto. Měla by být mojí pravou rukou v kontaktu a tlaku na tým. Vždycky taková byla, když byla s týmem. Já si od tohoto hodně slibuji,“ prohlásil trenér Lubor Blažek.

V nominaci je aktuálně sedmnáct hráček, kádr se ale po přípravných zápasech ještě bude zužovat. Evropský šampionát se bude hrát ve Francii od 15. do 30. června ve čtyřech základních skupinách.

Český výběr se představí v Trelaze ve skupině D, ve které by měl být papírově největším favoritem na postup. Postupně se střetne s Běloruskem, Litvou a Chorvatskem.

Širší nominace českých basketbalistek na mistrovství Evropy ve Francii:

Rozehrávačky: Veronika Bortelová (DSK Karlín), Kateřina Bartoňová (Cadi la Seu/Šp.), Lenka Bartáková (VŠ Praha), Petra Záplatová (Trutnov),

křídla: Kateřina Elhotová, Michaela Zrůstová (obě USK Praha), Kateřina Křížová (Strakonice), Tereza Pecková, Romana Hejdová (obě IMOS Brno), Jana Veselá (Antakya/Tur.), Kateřina Hindráková (Trutnov), Michaela Stará (Hradec Králové), Tereza Vyoralová (VŠ Praha),

pivotky: Ilona Burgrová (USK Praha), Petra Kulichová (Košice), Alena Hanušová (IMOS Brno), Kamila Štěpánová (Landes/Fr.).

Mirko Vasić, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme