Trenér Hartmann věří, že plavecký comeback Michala Rubáčka bude úspěšný

Teprve v neděli vypršel českému plavci Michalu Rubáčkovi dvouletý dopingový trest a už opět myslí na reprezentační kariéru. Soutěžní comeback čeká znojemského plavce už zítra ve Vánoční ceně města Zlína, která má být pro něj opět odrazovým můstkem do světa velkého sportu. Po účasti v něm totiž touží český motýlkář asi víc než kdykoli v minulosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéftrenér KPS Ostrava Vítězslav Hartmann | Foto: Michal Jurman

"Přisel s tím, že by chtěl plavat, a ač byl v trestu, tak u nás má dveře otevřené," říká optimisticky šéftrenér KPS Ostrava Vítězslav Hartmann. Rubáček se právě do Ostravy během svého trestu přesunul ze Znojma a v nové destinaci začal také nový život.

"Byla to především jeho chyba, že vzal nějaký podpůrný přípravek, ve kterém byl složky, co nejsou dovolené. Myslím, že svoji chybu si odpykal, není první ani poslední, kdo něco takového provedl," nechce se už Hartmann vracet ke dva roky starému domácímu šampionátu v Chomutově, při kterém byl českému rekordmanovi odebrán dopingový test.

Přehrát

00:00 / 00:00

Plavec Rubáček se pouští do těžkého boje. Chce se zbavit nálepky dopujícího sportovce

Během vynucené pauzy začal Rubáček v Ostravě pracovat coby fitness trenér, a fyzicky tak je aktuálně na tom možná ještě lépe než v době vrcholového plavání.

"Je to velký dříč, navíc v takové fyzické formě nikdy předtím nebyl, takže comeback by mohl dopadnout ve velkém stylu. Uvidíme, jak brzy chytne cit pro vodu, až se dostane do tréninkového rytmu. Myslím, že ho to bude bavit, a doufám, že spolu pojedeme na mistrovství Evropy ve velkém bazénu, kde něco předvedeme," říká za Rubáčka, který zatím nechce svůj návrat do bazénu příliš komentovat, ostravský znakař Martin Baďura.

U plaveckého zúčtování Ameriky s Evropou nebudou chybět české plavkyně

Číst článek

Ten vytvořil s účastníkem olympiád v Aténách a Pekingu silnou sprinterskou dvojici, od které si nejen v Ostravě nyní hodně slibují. Podle Vítězslava Hartmanna navíc paradoxně dopingový trest Rubáčkovi v mnoha hlediscích lidsky pomohl.

"Hlavu má v pořádku, mám z něho dobrý pocit. Je natěšený a má chuť. Připadá mi, jako kdyby dospěl a začal chápat, o čem sport vlastně je, že to není jenom o honění limitů," říká s nadějí v hlase nový Rubáčkův trenér, podle kterého si už zítra dopoledne dá v bazénu jeho svěřenec hodně hezký dárek k dnešním 27. narozeninám.

Michal Rubáček | Foto: Michal Jurman

Formu má totiž podle něj na to, aby se ve skutečnost změnil třeba i tento Rubáčkův sen. "Jeho cíl je určitě Rio."

Cesta vedoucí k tomuto cíli začíná už zítra na Vánoční ceně města Zlína.

Michal Jurman, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme