Trenér obhájců házenkářského titulu z Dukly Pavel Pauza čeká v nadstavbě boj

Házenkáři Dukly Praha mají za sebou první krok na cestě za obhajobou extraligového titulu - vyhráli totiž základní část. Teď ale budou muset svoji pozici uhájit i v nadstavbě šesti nejlepších týmů. Jejich největšími soupeři jsou týmy Zubří a Karviné. Případný druhý titul v řadě by s Duklou slavil i trenér Pavel Pauza.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Českého reprezentanta Jana Landu tvrdě brání Polák Przybylski | Zdroj: ČTK

V minulé sezóně jste byli po základní části na čtvrtém místě, nadstavba vám ale vyšla a nakonec z toho byl titul. Tentokrát jdete do rozhodujících bojů z prvního místa. Je to pro Duklu výhoda nebo nevýhoda?

Řekl bych, že možná trochu nevýhoda. Pravda je, že minulý rok od nás nikdo před nadstavbou moc nečekal a nám se povedly dva fantastické měsíce, kdy jsme prohráli jenom jednou z deseti utkání. Zopakovat to by bylo určitě fantastické, ale jsem realista. Takže ten boj pro nás bude letos mnohem těžší.

Nadstavbová část začne až skoro za tři týdny. Vyhovuje vám to nebo by jste radši hráli hned?

Myslím, že je to dobré, ta soutěž je dlouhá. Myslím, že i ostatní mančafty to přivítají. Je potřeba, aby si i hráči přišli na jiné myšlenky. Ta nadstavba je velmi těžká, je to deset utkání na doraz. Je samozřejmě třeba něco potrénovat, doladit.

Vašimi největšími soupeři jsou Zubří, se kterým jste dvakrát remizovali, a Karviná - ta vás jako jediný tým v sezóně porazila. Myslíte si, že se souboj o titul odehraje už pouze mezi Duklou a touto dvojicí?

Vypadá to tak i podle toho bodového rozestupu, asi to jinak nedopadne. Samozřejmě je možné, že někdo zezadu bude mít nějakou fantastickou šňůru a získá třeba plný počet bodů. Pak by s tím mohl zamíchat. Ale jestli se to nepovede, tak je to na těchto třech týmech.

Na konci základní části vám chyběla kvůli zranění brankářská jednička Tomáš Petržala. Jak na tom je? Nastoupí od začátku do nadstavby?

Myslí, že ano, už má sundanou sádru. Právě proto přivítáme i tu třítýdenní pauzu, protože ho teď čeká čtrnáctidenní rehabilitace. A já věřím, že bude pro nadstavbu plně fit.

Filip Šedivý, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme