Trenér ragbistů Kafka chce v novém cyklu ME začít pracovat s mladými

Čeští ragbisté se chystají na start nového dvouletého cyklu mistrovství Evropy divize 1B. Vstoupí do něj sobotním utkáním v Říčanech proti Polsku. A vedení národního týmu muselo opět řešit tradiční problém.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ragbysté Irska prohráli sice poprvé, ale ve čtvrtfinále a tak se s MS loučí | Zdroj: ČTK

„Český národní tým prakticky nikdy nehraje ve stejném složení, takže už jen z důvodu koncepčního je to trochu problém. Pokaždé máte na tréninku trochu jiné hráče, kteří hrají trochu jiné posty. Budeme se s tím muset vypořádávat i příští sezonu a nejspíš i tu následující,“ říká trenér českých ragbistů Martin Kafka, který má v kádru jen tři posily ze zahraničních soutěží.

Přitom právě na jejich počtu většinou závisí konkurenceschopnost týmu. Sestavit ale program reprezentačních zápasů tak, aby nekolidoval se zahraničními soutěžemi a trefil se do dvou oficiálních volných bloků Mezinárodní federace, prostě nejde. Celkem pět utkání ve skupině se do nich nevejde. A jsou i další důvody.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští ragbisté začínají nový dvouletý cyklus mistrovství Evropy, problém je dát tým dohromady ve stejném složení

„Nejsme schopní odehrát tři zápasy v řadě. Snažíme se hrát minimálně dva, protože tak šetříme na letenkách, máme tým pohromadě a můžeme pracovat víc koncepčním způsobem. Ale tři zápasy v řadě, to už je pro hráče, kteří chodí do práce, moc,“ vysvětluje Kafka.

„Naše strategie tedy je mít dva zápasy v řadě v listopadových oknech a dva v březnových. Jeden zápas pak musí být někde mimo okna.“

Martin Kafka chce v tomto dvouletém cyklu začít s budováním týmu pro budoucnost. Na utkání s Polskem proto pozval čtyři hráče z úspěšné reprezentace do 20 let, která skončila na evropském šampionátu druhá.

„Odehráli výborný turnaj, skvělé zápasy, hráči jsou velmi šikovní a ragbyově velmi inteligentní. Byla by škoda je nevyužít, nezačít s nimi pracovat, protože pokud jim nedáme impuls, že můžou jít dál, mohlo by o ně české ragby přijít úplně, což by byla velká škoda,“ říká reprezentační trenér Martin Kafka, který ale na druhou stranu upozorňuje, že přechod z juniorského do dospělého ragby je obtížný a pro hráče je to velký skok.

Tereza Jelínková, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme