Trenér tvrdí, že bych měla dělat biatlon, směje se skifařka Knapková

Skifařka Mirka Knapková se po letech tvrdé dřiny dočká odpočinkovějšího roku. Po zisku zlata na olympijských hrách v Londýně jí to slíbil trenér Tomáš Kacovský. Teoreticky by tak mohla být na začátku sezóny každou chvíli na horách a lyžovat.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mirka Knapková slavá olympijské zlato

Mirka Knapková slavá olympijské zlato | Zdroj: ČTK

„No, to bych byla strašně ráda. Teď nemám moc naplánovaná soustředění, protože trénuju s ostatními holkami, já bych odjet mohla, protože na to peníze mám, ale ty mladé holky ne, a trenér nás chce mít pohromadě. Spíš musím být tady v Praze,“ říká Mirka Knapková.

Letos chce jezdit i jinou posádku než singl skif. Aby se odreagovala, vyzkouší si navíc i jiné sporty. A možná mezi nimi také jeden, ve kterém se v této sezoně českým reprezentantkám daří.

„Trenér vymýšlí, teď přišel s tím, že bych měla dělat biatlon, tak jsem mu říkala, že se asi zbláznil, ale spíš jen ze srandy, reagoval na to, že bych mohla taky zkusit nějaký pořádný sport,“ přibližuje dvaatřicetiletá závodnice, která ale zároveň k biatlonu dodává.

Přehrát

00:00 / 00:00

Skifařka Mirka Knapková si pohrává s myšlenkou, že by zkusila biatlon

„Láká mě to, ale zase v mém věku zkoušet nějaký nový sport… no, nevím. Myslím, že je to fyzicky hodně náročné, táhnout na zádech pušku a jet hodně intenzivně – a pak ještě střílet…“

A právě střelba by asi byla pro Knapkovou největším problémem. I když...

„Nestřílela jsem nikdy, maximálně na pouti, a to si právě trenér pamatuje. Někde jsme tenkrát byli a chtěli mi vystřelit růži, ale nešlo jim to, tak jsem si tu pušku půjčila, vzala si pět nábojů, a pětkrát se trefila. Od té doby říká, že bych měla dělat biatlon.“

S tímto sportem má navíc zlatá olympijská medailistka čerstvou diváckou zkušenost. V prosinci byla ve Slovinsku přímo na závodech těch nejlepších, a mohla být i u premiérové vítězství Gabriely Soukalové. Jenže to nakonec neviděla.

„Byli jsme na soustředění na Bledu a šli jsme se podívat i na biatlon, v Pokljuce se zrovna jel Světový pohár. Byli jsme tam v pátek, kdy jeli chlapi, a říkali jsme si, že žádné ženské tam od nás asi nejsou, tak jsme se sebrali a jeli jsme domů. Po cestě jsme pak slyšeli, že Gabča vyhrála,“ lituje zpětně Mirka Knapková, která si alespoň užila bouřlivou diváckou atmosféru.

Pokud bude chtít vidět biatlonovou elitu znovu, nemusí vůbec opustit Česko. V únoru se totiž v Novém Městě na Moravě uskuteční světový šampionát.

Tereza Jelínková, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme