Trenér volejbalistů Svoboda si pochvaluje přípravu na MS

Pouhých 16 dní zbývá do zahájení světového šampionátu volejbalistů. Český výběr narazí ve skupině E postupně na reprezentace Francie, Číny a Bulharska. Do dalších bojů postoupí tři nejlepší celky, a právě to bude cílem svěřenců Jana Svobody. Nejen o tom, jak moc jsou tato předsevzetí reálná, si s českým koučem povídal reportér Petr Kadeřábek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volejbalový míč (ilustr. obr.) | Foto: Fotobanka stock.xchng

Máte za sebou valnou většinu přípravy, čeká vás už jen herní doladění a zúžení kádru. Jak na vás zatím reprezentační výběr působí? Utvrzuje vás to ve vašich ambicích před mistrovství světa?

S přípravou jsem velice spokojen, s jejím průběhem i s nasazením a přístupem hráčů. Jediné, co dojem kalí, jsou zranění Martina Lébla a Michala Raka. Povolali jsme jiné hráče, kterí byli v nominaci, a podařilo se nám to zacelit. Jak velké to oslabení bude, to se teprve uvidí. Ale jinak příprava probíhá velice dobře.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér volejbalistů Svoboda si pochvaluje přípravu na MS

K prvnímu zúžení kádru už došlo, byli vyřazeni Jakub Novotný a Marek Novotný, hráči, kteří byli synonymem pro úspěchy v letech 2001-2003. Jak bylo těžké rozhodnout o tom, že právě tito dva hráči nakonec z nominace vypadli?

Bylo to nesmírně těžké. Každé takovéhle rozhodnutí je těžké a nechává určité jizvy mezi námi a hráči, ale já vím, že rozdíly mezi hráči jsou minimální. Snažili jsme se vybrat 16 nejlepších hráčů, které v současné době Česká republika má. Je to složité rozhodnutí a bohužel nás čeká ještě jedno teď v pátek po zápase s Tuniskem, kdy budeme muset nominovat celou dvanáctku.

Po tom pátečním zápase s Tuniskem vás čeká ještě jedna příprava s Kanadou a pak už odlet do Turína na mistrovství světa. Tam narazíte postupně na Francii, Čínu a Bulharsko. Pokud by se nepodařil první zápas s Francií, budete mít nůž na krku v utkání s Čínou, která by měla být nejsnadnějším soupeřem. Bude proto utkání s Francií rozhodující?

Může být rozhodující, ale důležitá budou samozřejmě všechna utkání. I zápas s Bulharskem, i když tam se předpokládá, že Bulhaři projeví svou sílu. Netají se svými ambicemi na medaili a chtějí vyhrát skupinu a postoupit z prvního místa. Takže budou opravdu rozhodovat první dvě utkání. Ale máme stejné podmínky jako Francie, jdeme na sebe v prvním zápase. Kdo ho nezvládne, pro toho to bude nepříjemné. Ten bude muset svou sílu potvrdit s dalšími soupeři, ale to se nedá nic dělat. Tak do toho ve skupině jdeme.

Martin Hlucháň, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme