Trenéři rozdělili veslařská dvojčata, Vetešníkovi by rádi závodili v jedné posádce

Dvojčata k sobě mívají blíž než jiné sourozenecké dvojice. Veslaři Ondřej a Jan Vetešníkovi od mládí také společně sportují a oba si vyjeli účastnické místo pro letní olympijské hry v jedné posádce, jenže v Riu spolu možná na jedné lodi nepojedou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bratři Ondřej a Jan Vetešníkovi | Foto: ASC Dukla

„Pro mě je to specifické, protože je to mé dvojče. Jsme jednovaječní bráchové, takže jsem senzitivnější v tom, že ho nemám za zády,“ říká veslař Ondřej Vetešník.

Se svým dvojčetem Janem veslovali od mládí, neustále byli na lodi spolu. Jenže Jan na začátku sezony vypadl z posádky olympijské čtyřky bez kormidelníka. Trenér Kopřiva rozhodl, že ho v posádce nahradí Michael Humpolec.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dvojče Jan Ondřeji Vetešníkovi ve veslařské čtyřce bez kormidelníka chybí, zeptal se ho reportér ČRo Mirko Vasić

A na dvojčata působí takové rozdělení víc než na ostatní. „Hodně jsem s tím bojoval a cítil jsem to i z rodiny. Ptali se mě, proč jsem se za bráchu víc nepostavil,“ vysvětluje Ondřej Vetešník.

Čtyřka bez kormidelníka lehkých vah vyjela účastnické místo na letních olympijských hrách i s oběma dvojčaty, kdo ale nakonec bude konkrétně v Riu závodit, ještě rozhodnuté není. Všichni možní členové jsou v tak napětí.

„Doufám, že i trenéři vidí do hlavy závodníka. Není to pro něj lehké, je vystaven fyzické i psychické zátěži. Vědí, že je nová posádka, něco se zkouší, ale na břehu sedí nejsilnější a je třeba ho stimulovat, aby dál pracoval,“ dodává s tím, že v případě jeho bratra se to ne úplně dařilo.

Na blížící se mistrovství Evropy do německého Brandenburgu ale Jan Vetešník pojede. „Nabídli mu dvojskif s mladým klukem. Takže má náboj a motivaci. Není na břehu a nečeká, až se něco stane,“ je rád i za své dvojče Ondřej Vetešník. A oba doufají, že v Riu pojedou olympijské závody znovu spolu v jedné posádce.

Mirko Vasić, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme