Trenéři volejbalových reprezentací jmenováni

Volejbalovou reprezentaci mužů povede příští rok na mistrovství světa v Itálii trenér Jan Svoboda. Ženy bude na šampionátu v Japonsku koučovat Jiří Šiller. Rozhodla o tom správní rada Českého volejbalového svazu na dnešním jednání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

logo cvf | Foto: Český volejbalový svaz

Tým mužů

Dvaačtyřicetiletý Jan Svoboda byl vlastně ve funkci reprezentačního trenéra potvrzen. Současný kouč extraligové Příbrami totiž vedl národní tým už na zářijovém evropském šampionátu. Těsně před ním převzal družstvo po Zdeňku Haníkovi.

O místo reprezentačního trenéra se ucházelo hned trio kandidátů. Svoboda dostal přednost a ze všeho nejdříve hodlá oslovit všechny případné kandidáty reprezentace, aby se mu podařilo sestavit nejsilnější možnou dvanáctku. Asistentem zůstává Milan Hadrava.

Tým žen

Přehrát

00:00 / 00:00

Cíle Jiřího Šillera

Jiří Šiller přebírá tým po Táně Krempaské, která s týmem vyhořela na mistrovství Evropy. Navíc se proti ní zvedla vlna nesouhlasu s jejím dalším působením u týmu, a to ze strany hráček, které vedla. Přesto se Krempaská o místo opět ucházela.

Přednost dostal někdejší extraligový hráč, který v současnosti trénuje rakouský Linec. Při volbě trenéra vybíralo vedení svazu z desítky kandidátů, dvou Čechů, Belgičana, Brazilce a šesti Italů.

„S hráčkami jsem se ještě nesetkal. Nicméně o budoucím kádru jsme už hovořili a určitě budeme navazovat na stávající osvědčená jména, která hrála i na posledním mistrovství Evropy. Cíle jsou dané – postup s kvalifikační skupiny o mistrovství Evropy a postup ze základní skupiny mistrovství světa,“řekl Radiožurnálu po svém jmenování Šiller.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme