Třetí etapu Gira poznamenal hromadný pád, první dospurtoval Goss

Australský cyklista Matthew Goss vyhrál v závěrečném spurtu třetí etapu Giro d'Italia. Dojezd poznamenal stejně jako v neděli hromadný pád, po kterém skončili na zemi vítěz druhé etapy Brit Cavendish a také lídr závodu Američan Phinney. Čeští cyklisté se kolizi vyhnuli, ale celkově si mírně pohoršili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dojezd třetí etapy Giro d'Italia v Horsens ovlivnil pád | Zdroj: Reuters

Roman Kreuziger a Jan Bárta dojeli ve stejném čase jako vítěz na 33., respektive 72. pozici. Bártovi patří v průběžném hodnocení třicátá příčka, Kreuziger figuruje hned za ním. Jejich ztráta na čelo zůstala stejná něco přes půl minuty.

Vicemistr světa Goss prolétl po 190 kilometrech cílem v dánském Horsens jako první následován Argentincem Juanem Josém Haedem a Američanem Tylerem Farrarem. Marka Cavendishe vyřadil z boje o další prvenství pád, který podle všeho zavinil Ital Roberto Ferrari. Britský světový šampion donesl do cíle kolo na odřeném rameni v potrhaném dresu.

Při kolizi, do níž se zapletlo dalších zhruba 15 jezdců, se zranil i aktuální lídr italské klasiky Tyler Phinney. Nejprve se dlouho nezvedal, ale nakonec se do cíle dostal. Odnesl to poraněnou pravou nohou a loktem. Růžový trikot uhájil náskokem devíti sekund v čele průběžného pořadí před Britem Geraintem Thomasem, nad jeho další účastí v závodu ale visí otazník.

V úterý mají cyklisté volný den, během kterého se účastníci závodu přesunou po trase dlouhé zhruba 1600 km do Verony. Tam se ve středu pojede časovka družstev.

Výsledky cyklistického etapového závodu Giro d'Italia, 3. etapa Horsens - Horsens (190 km):

1. Goss (Austr.) 4:20:53, 2. Haedo (Arg.), 3. Farrar (USA), 4. Démare (Fr.), 5. Renshaw (Austr.), 6. Hushovd, 7. Kristoff (oba Nor.), 8. Feillu (Fr.), 9. Ferrari (It.), 10. Beppu (Jap.), ...33. Kreuziger, 72. Bárta (oba ČR) všichni stejný čas

Průběžné pořadí: 1. Phinney (USA) 9:24:31, 2. Thomas (Brit.) -9, 3. Rasmussen (Dán.) -13, 4. Boaro (It.) -15, 5. Navardauskas (Lit.) -18, 6. Larsson (Švéd.) -22, 7. Lancaster (Austr.), 8. Goss oba -23, 9. Pinotti (It.) -24, 10. Sergent (N. Zél.) -26, ...30. Bárta -34, 31. Kreuziger -36

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme