Tři Blažkova přání před přípravou s USA se nesplnila

České basketbalistky zakončily přípravu na nadcházející mistrovství světa prohrou o 35 bodů s úřadujícími šampionkami ze Spojených států. V repríze finále domácího šampionátu 2010 držely s Američankami krok jen v první půli a nakonec prohrály 41:76.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Lubor Blažek sleduje odstupující Petru Kulichovou | Zdroj: ČTK

Pro generálku před vrcholnou akcí volí většina sportovních týmů lehčí soupeře na rozehrání, naladění formy a vyzkoušení si určitých věcí. To se ovšem tak úplně netýkalo českých basketbalistek, které v Tipsport Aréně přivítaly nejlepší tým světa před takřka pěti tisíci diváky.

„Rozdíl ve výkonnosti je. Diváci přišli na ženský basketbal a viděli kvalitní tým Spojených států – my se k tomu nepřidali,“ hodnotil trenér Lubor Blažek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Utkání Česko - USA sledoval Jakub Kanta

Problémem nebyla pouze úspěšnost české střelby, ale také výborná a rychlá obrana Američanek, která vedla k devíti zblokovaným pokusům.

Jana Veselá, která má jako jediná z výběru zkušenosti ze zámořské WNBA, se na palubovky vrací po roční pauze po rekonvalescenci se zraněným kolenem. Ta dokázala najít i pozitiva, i když jich nebylo rozhodně mnoho.

„Každá hráčka si v tom najde své limity, ale škoda zranění v závěru,“ poukazuje na problémy pivotky Petry Kulichové. Předběžná diagnóza - výron v kotníku.

Vážnější komplikace měla vyvrátit noční návštěva nemocnice a rentgen, na který nejvyšší hráčka výběru kouče Blažka zamířila ihned po závěrečném klaksonu.

„Prohra je nepříjemná, ale zranění Petry Kulichové by bylo ještě horší, hrozně nerad bych odjížděl bez ní. Pro tým to je psychický úder, navíc by se měnila sestava na poslední chvíli,“ uzavírá trenér Lubor Blažek.

Před duelem s Američankami měl tři přání - aby si hráčky zvedly sebevědomí, naladily formu na nadcházející turnaj a zůstaly zdravé. A ani k jednomu bohužel nedošlo.

Jakub Kanta, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme