Triatlonista Vabroušek dokončil Ironmana na Havaji jako čtyřiatřicátý

Český triatlonista Petr Vabroušek skončil při svém čtrnáctém startu v Ironmanovi na Havaji na 34.místě, přesto, že se potýkal se zdravotními problémy po nedávné srážce s autem. Premiérové vítězství si v náročném závodě připsali Pete Jacobs z Austrálie a Britka Leanda Caveová.

Petr Vabroušek

Petr Vabroušek | Foto: Jan Suchan | Zdroj: Český rozhlas

Jacobs prodloužil v Koně nadvládu protinožců v Ironmanovi, Australané ovládli posledních šest ročníků. Náročnou trať složenou z plavání, jízdy na kole a maratónského běhu zvládl Jacobs za 8:18:37 hodiny. Vloni skončil v tomto závodě druhý.

Za Jacobsem doběhl do cíle německý triatlonista Andreas Raelert, třetí skončil Belgičan Frederik Van Lierde. Trojnásobný vítěz slavného Ironmana Craig Alexander byl tentokrát až dvanáctý.

Petra Vabroušku limitovaly problémy se zády a ramenem, s nimiž se potýká od nedávné nehody, při níž se na kole srazil s autem, a v cíli byl o třináct minut pomalejší než vloni. Jeho maximem tak na Havaji zůstává 19. místo z roku 2002.

Leanda Caveová vyhrála mezi ženami v čase 9:15:54, o svém vítězství rozhodla v běžecké části závodu, kde soupeřkám utekla a do té doby vedoucí Caroline Steffenovou ze Švýcarska v cíli porazila o více než minutu.

Triatlonový závod Ironman na Havaji:

Muži: 1. Jacobs (Austr.) 8:18:37, 2. Raelert (Něm.) 8:23:40, 3. Van Lierde (Belg.) 8:24:09, 4. Kienle 8:27:08, 5. Al-Sultan 8:28:33, 6. Bracht (všichni Něm.) 8:30:57, ...34. Vabroušek (ČR) 9:26:46.

Ženy: 1. Caveová (Brit.) 9:15:54, 2. Steffenová (Švýc.) 9:16:58, 3. Carfraeová (Austr.) 9:21:41, 4. Tajsichová (Něm.) 9:22:45, 5. Ellisová (USA) 9:22:57, 6. Badmannová (Švýc.) 9:26:25.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít