Triatlonisté Ospalý a Vodičková jsou mistry republiky

Filip Ospalý a Radka Vodičková získali tituly na letošním mistrovství České republiky v olympijském triatlonu v Pávově u Jihlavy. Zatímco Ospalý se stal domácím šampionem na olympijské trati už podeváté, Vodičková zvítězila vůbec poprvé v kariéře. Minutu a půl za vítězkou skončila čerstvá vicemistryně Evropy Vendula Frintová.

Triatlonisté

Triatlonisté | Zdroj: ČTK

Mužský závod byl až do běžecké části vyrovnaný. Plaveckou část zvládli nejrychleji Kubínek, Šlajs a Lukáš Kočař, menší ztrátu nabrali Ospalý, Čelůstka, Krňávek a Švarc. Kubínek ale v cyklistické části strhl řetěz a z vedoucí skupiny odpadl. Do běhu vstupoval z první pozice Kočař, ale kvůli žaludečním problémům v úvodu vzdal.

V běžecké části už dominoval Ospalý, který nakonec vyhrál s náskokem minuty a pěti sekund před Čelůstkou, třetí skončil Krňávek.

Mezi ženami vedla Vodičková po plavání před Frintovou už o osmdesát sekund a prakticky rozhodla o svém premiérovém domácím titulu. Náskok si udržela i po cyklistické části a v běhu ho ještě zvýšila.

Výsledky mistrovství České republiky v olympijském triatlonu:

Muži: 1. Ospalý (Ekol Elite tým Brno) 1:46:20,7, 2. Čelůstka (Labe Tri Club) -1:05,5, 3. Krňávek (Ekol Elite tým Brno) -1:46,0, 4. Švarc (Slavia VŠ Plzeň) -2:55,2, 5. Zadák (Ekol Elite tým Brno) -4:20,9, 6. Šlajs (Slavia VŠ Plzeň) -4:25,6

Ženy: 1. Vodičková (Ekol Elite tým Brno) 1:58:39,7, 2. Frintová (Ekol Elite tým Brno) -1:33,9, 3. Potůčková (Slavia VŠ Plzeň) -5:32,5, 4. Ďurdiaková (Ekol tým) -6:21,4, 5. Kuříková (Bižuterie Jablonec) -9:41,5, 6. Kolářová (Slavia VŠ Plzeň) -10:57,2