Triatlonisté si to rozdají o domácí tituly

Jestli ještě nemáte vymyšlený žádný program na blížící se dny volna, máme pro vás jeden tip. Na svatého Cyrila a Metoděje, tedy 5. července, se koná v Jihlavě mistrovství republiky v olympijském triatlonu a na startu by neměl chybět nikdo z domácí elity včetně čerstvé vicemistryně Evropy Venduly Frintové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vendula Frintová.jpg | Foto: Český svaz triatlonu

„Příslib je, že to bude docela pěkný závod,bude dobře obsazený. Já se na to těším,“říká reprezentační trenér Jiří Seidl.

„V Jihlavě se fanoušci mohou těšit na naprosto kompletní českou špičku, včetně známých legend jako je Filip Ospalý, Martin Krňávek, Čelůstka, Frintová, ale budou tam i další. Z české špičky nebude chybět doufejme nikdo,“ doplňuje Saidla jeden z pořadatelů Martin Dvořák.


Ptáte se, proč elitní triatlonisté jako Čelůstka, Švarc, Krňávek, Frintová nebo Vodičková bojující na jiných frontách o body nutné pro účast na olympiádě mrhají silami na republikovém šampionátu?

Přehrát

00:00 / 00:00

Triatlonisté si to rozdají o domácí tituly

„Bylo to řečeno už na začátku sezóny. Oni nemají moc povinností, mají celkem volnost, ale titul mistra republiky stavíme pořád hodně vysoko a tak bylo dohodnuto, že pokud budou zdraví, pak by si měli dát MČR do termínové listiny a byla ponich nepřímo vyžadována účast,“ dává pádnou a pochopitelnou odpověď Jiří Seidl.


Většina členů reprezentace spadá pod ministerstvo vnitro, takže kdyby se vzpírali, mohlo by třeba dojít i na rozkaz.

„Takový mírný rozkaz by dostali. Určitě s tou omluvou by byl problém, protože když uvolnímejednoho, tak ten druhý se bude ptát proč ten. Takže v rámci kolegiality toho nebudou zneužívat,“ dodává s úsměvem trenér národního týmu Jiří Seidl.

Lehce pikantní je i start Filipa Ospalého, který se v poslední době specializuje na delší - půlironmanské tratě, na nichž loni vybojoval i titul vicemistra světa. Naopak na olympijské distanci jednotlivými závody spíše šetří, a tak se pravděpodobně neprobojuje ani příští rok do Londýna. Zato v Jihlavě se ukáže.

„Mistrovství České republiky je lákadlem a Filip Ospalý bude toužit po dalším svém titulu a těch už máčknou řádku. Takže o nějakém přemlouvání nebyla ani řeč,“ říká Martin Dvořák a zároveň připomíná, že závod elitní kategorie není tím jediným, který bude v úterý v Jihlavě k vidění.

„je to série závodů v jednom dni, kdy v 9:30 startuje závod dětí do osmi let a končí to tím hlavním závodem, který startuje v 15 hodin. Mezitím se odehrají závody ve všech kategoriích a dokonce i pro neregistrovanou veřejnost. Zazávodit si může přijít opravdu každý,“ zve Martin Dvořák.

Petr Kadeřábek, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme