Triatlonistka Helena Erbenová má před sebou nabitou sezonu

Doménou Heleny Erbenové je především terénní triatlon, vynikajících výsledků ale dosahuje také v jeho zimní podobě. V loňském roce dokázala v zimním triatlonu vyhrát mistrovství Evropy i světa, výrazné úspěchy zaznamenává také letos. Na odpočinek bývalá lyžařka a švagrová Lukáše Bauera nemyslí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pláž Kihei na havajských ostrovech (v pozadí West Maui Volcano)

Pláž Kihei na havajských ostrovech (v pozadí West Maui Volcano) | Foto: Michael Oswald

Místo odpočinku po letní sezoně terénního triatlonu dobývá Helena Erbenová svět v zimním triatlonu. V lednu ovládla jablonecký český pohár, následně se stala vicemistryní Evropy a na konci února bude v zimním triatlonu v Itálii obhajovat titul mistryně světa.

„Pak vlastně začíná letní sezona, ještě zvažuji, jestli přijmu nabídku od triatlonového svazu, jestli se budu věnovat ještě klasickému silničnímu duatlonu,“ popisuje Erbenová nekonečný závodní kolotoč, do kterého by navíc chtěla vtěsnat další disciplínu, tentokrát silniční kombinaci běh-kolo-běh.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Helenou Erbenovou mluvila o nadcházející sezoně Šárka Sudová

„Ta nabídka je hrozně hezká, protože kdyby se mi podařilo nominovat, tak prý se budou konat olympijské hry neolympijských sportů a má to být v Kolubmbii,“ prozrazuje největší lákadlo maminka dvouapůlleté dcery Mariánky. Helena Erbenová patří do světové triatlonové špičky, právě kvůli dceři už se ale pomalu rozmýšlí, co dál.

„Každý víkend jsem někde pryč, navíc mi končí mateřská, nejsem v žádném profesionálním klubu, pořádně nevím, co budu dělat,“ říká bývalá reprezentantka v běhu na lyžích. Předtím, než pověsí vrcholový sport na hřebík, se ale určitě ještě jednou vydá na Havaj, kde v roce 2011 vybojovala na mistrovství světa v terénním triatlonu bronz.

Šárka Sudová, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme