Triatlonistka Vendula Frintová získala na ME v Turecku bronz

Vendula Frintová obsadila třetí místo na mistrovství Evropy v olympijském triatlonu. V závodě v turecké Alanyi zvítězila Nizozemka Rachel Klamerová, druhá skončila Britka Vicky Hollandová. Česká závodnice získala svou druhou evropskou medaili.

Vendula Frintová (archivní foto).

Vendula Frintová (archivní foto). | Foto: Michal Jurman | Zdroj: Český rozhlas

Rodačka z Náchoda měla na dosah ještě lepší umístění. V závěrečném běhu na 10 kilometrů dokonce vedla, nakonec však neustála atak Klamerové a Hollandové.

„Povedlo se mi dobře zaplavat, takže jsem byla hned od začátku v první skupině. Na kole se potom nedělo nic zvláštního. V běhu jsem běžela šest kilometrů sama vepředu, ale věděla jsem, že mě silná skupinka zezadu zřejmě dostihne,“ řekla po závodě česká závodnice.

Devětadvacetiletá Frintová si díky bronzové medaili připisuje další kvalitní výsledek z evropského šampionátu, jeden cenný kov ze stejné akce už totiž má. V roce 2011 skončila ve španělské Pontevedře druhá.

„Nakonec je to třetí místo, ale podium se určitě počítá,“ zhodnotila své umístění Vendula Frintová.

I nadále tak zůstává jedinou Češkou, která se kdy postavila na stupně vítězů v rámci závodu mistrovství Evropy.

Mistrovství Evropy v olympijském triatlonu v Alanyi (Turecko):

Ženy: 1. Klamerová (Niz.) 1:55:43, 2. Hollandová (Brit.) -2, 3. Frintová -10. ...28. Kuříková (obě ČR) -8:20

Juniorky: 1. Taylorová-Brownová (Brit.) 58:46, ...29. Zahradníčková -4:25, 36. Trčková (obě ČR) -6:22.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít