Triatlonistky na OH: Frintová patnáctá, Vodičková dvacátá

Své vystoupení na olympiádě v Londýně mají za sebou české triatlonistky Vendula Frintová a Radka Vodičková, které vybojovaly patnácté, respektive dvacáté místo. Nejlepším závodnicím stačily Češky jen do začátku běžecké části, kdy se utvořila silná skupina, která později bojovala o medaile. Zlatou nakonec vybojovala Švýcarka Nicole Spirigová, o jejímž prvenství před Švédkou Lisou Nordenovou rozhovl až fotofiniš. Bronz brala Erin Denshamová z Austrálie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lisa Norden (L) of Sweden and Radka Vodičková of Czech Republic leave the water at the women's triathlon final during the London 2012 Olympic Games | Zdroj: Reuters

Patnácté místo Frintové je přesto nejlepším českým výsledkem v závodě žen v historii olympijských her.

Rozhodující fází byl závěrečný běh na deset kilometrů, do které vyrážel naráz zhruba dvacetičlenný balík, ve kterém byly i obě české reprezentantky. Pole se ale brzo začalo trhat a brzy bylo jasné, že z boje o medaili jsou Frintová i Vodičková venku.

Na vítěznou Švýcarku Spirigovou ztratila lepší z českých triatlonistek takřka dvě a půl minuty, Vodičková téměř tři.

Se svým vystoupením pod pěti kruhy může být spokojená zejména Vendula Frintová, která se oproti Pekingu před čtyřmi lety zlepšila o osm příček. Pro Radku Vodičkovou byly londýnské hry olympijskou premiérou.

XXX. letní olympijské hry v Londýně:

Triatlon:

Ženy: 1. Spirigová (Švýc.) 1:59:48, 2. Nordénová (Švéd.) stejný čas, 3. Denshamová (Austr.) -2, 4. Groffová (USA) -12, 5. Jenkinsová (Brit.) -31, 6. Hewittová (N. Zél.) -48, 7. Muruaová (Šp.) -1:08, 8. Jacksonová (Austr.) -1:28, ...15. Frintová -2:20, 20. Vodičková (obě ČR) -2:46.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme