Triatlonisty čeká závod MS v nepříjemném Madridu

Čtvrtý z osmi závodů seriálu mistrovství světa v olympijském triatlonu je pro české reprezentanty skoro za trest. Ve španělském Madridu je o víkendu čeká jedno z nejnepříjemnějších klání sezóny. A navíc jich na startu bude stát jen polovina.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Triatlonisté | Zdroj: ČTK

Pro Jana Čelůstku měl být Madrid prvním důležitým závodem sezóny. Ale den před odletem zjistil, že má únavovou zlomeninu v nártu.

"Tím, že se budu mračit na všechny, nic nezlepším," líčil vítěz nedávného závodu Českého poháru v Bratislavě, kde další reprezentant, Přemysl Švarc, skončil druhý s roztrženým obočím a zakrváceným obličejem.

Přehrát

00:00 / 00:00

S triatlonisty natáčel Martin Charvát

"Přineslo to mediální zájem jak mně, tak i triatlonu. Takže jednou za rok se takhle zranit asi není špatné," usmíval se Přemysl Švarc, současný mistr České republiky, který se o věhlas může v Madridu postarat svým výkonem.

"Problém je, že v madridském parku se plave v hodně malém jezírku. Navíc první bóje, u které se otáčí, je blízko a tudíž je tam mela," líčí osmadvacetiletý závodník.

Že se to ve vodě kope a mlátí opravdu hodně, potvrzuje i Radka Vodičková, která by ale jako výborná plavkyně nemusela mít takové problémy.

"Abych řekla pravdu, moc se tam netěším, protože v Madridu teď všechno kvete a kolo s během se odehrávají na louce, kde budu mít problémy s dýcháním," je ze závodu poněkud rozpačitá česká závodnice.

Výhlídky Švarce a Vodičkové nejsou zrovna ideální, ale přesto touží po umístění mezi nejlepšími dvaceti. Což by bylo opravdu cenné, protože zrovna španělská metropole patří k těm nejtěžším závodům.

"V Evropě to má každý blízko a přijedou i zámořští závodníci. Takže ta konkurence je tam vždycky větší," říká Přemysl Švarc.

Martin Charvát, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme