Třikrát vydechnu a půjdu do toho, chystá se 15letá plavkyně Seemanová na MSJ

V 15 letech byla na nedávných Evropských hrách v Baku nejmladší členkou české výpravy, přesto málem sahala po medaili. Teď už plavkyně Barbora Seemanová spřádá plány jak zaujmout sportovní veřejnost na blížícím se světovém šampionátu juniorů v Singapuru. Má na to specifický recept - co nejvíce odpočívat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Seemanová je v 15letech velkou nadějí českého plavání | Foto: Michal Jurman

„Teď mám poprvé volno. Chtěla to trenérka, abych si odpočinula. Když ostatní dávají fotky, jak jsou na prázdninách, je to těžké,“ usmívá se plavkyně Barbora Seemanová před odletem na MS juniorů v Singapuru.

Jako jediná ze sedmičky českých juniorských reprezentantů na sobě neměla den odletu do Singapuru na sobě plavky a nepolykala v Podolí poslední tréninkové kilometry. V 15 letech absolvovala nejtěžších letní sezonu vůbec. Stihla dva domácí šampionáty i velkou mezinárodní akci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslední trénink juniorské plavecké reprezentace před MSJ navštívil reportér ČRo Michal Jurman. Barbora Seemanová ale odpočívala

„Srovnání s Evropou jsme měli v Baku při Evropských hrách, kde se Barbora Seemanová dostala do finále a byla čtvrtá,“ ví reprezentační trenér Boris Neuwirt, jaký plavecký talent se ukrývá v jedné z nejmladších účastnic nadcházejícího MSJ v Singapuru.

Na něm si přitom půjde o premiéru Seemanové na světovém šampionátu, a tak při čtyřech individuálních startech nebude zcela jistě rozhodovat jen otázka formy a fyzické připravenosti.

„Sice jsem byla už Baku, ale pořád jsem nervózní z toho, jak to bude probíhat a tak. Zkusím se hodit do klidu, pustím si písničky a nebudu se stresovat, jak to dopadne. Před startem se uklidním, třikrát vydechnu a půjdu do toho,“ plánuje si recept na úspěch plavkyně pražského Motorletu.

Už nyní na domácích seniorských šampionátech sbírá mezi českou elitou medaile. Nyní by svěřenkyně trenérky Petry Škábové ale ze všeho nejdříve ráda navázala na nedávné juniorské úspěchy českého plavání spojené hlavně s osobou Jana Micky. V Singapuru k tomu dostane od úterý 15letá dívka první šanci.

Mezi účastníky juniorského MS v Singapuru nechybí Barbora Seemanová (vpravo) a Alena Benešová (v zelených plavkách) | Foto: Michal Jurman

Michal Jurman, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme