Triumf ve SP bikerů získali v NMNM Žakeljová a Schurter, nejlepším z Čechů Cink

Kateřina Nash dojela v závodě cross country domácího podniku Světového poháru horských kol na 7. místě. Nejrychlejší byla v Novém Městě na Moravě Slovinka Žakeljová. V mužské kategorii zvítězil Švýcar Nino Schurter, nejlepším českým jezdcem byl Ondřej Cink, jenž obsadil 6. místo. Jaroslav Kulhavý upadl a skončil šestadvacátý.

Stupně vítězů Světového poháru horských kol ve Vysočina aréně. (zleva) Wloszczowská, Žakeljová, Pendrelová | Zdroj: ČTK

V předposledním okruhu potkal defekt vítězku prvního podniku Světového poháru v Albstadtu Italku Lechnerovou, čehož využily na čele její soupeřky, které později vystoupaly na stupně vítězů.

Slovinská bikerka Tanja Žakeljová se sice ještě v technické pasáži na kamenech poroučela k zemi, ale nenechala Maju Wloszczowskou příliš odskočit a tak najížděly spolu do posledního okruhu. K první triumfu ve SP dopomohlo čtyřiadvacetileté Slovince podklouznutí Polky v zatáčce krátce před cílovou rovinkou.

Z českých reprezentantek se nejlépe dařilo Kateřině Nash, která obsadila sedmé místo se ztrátou takřka 3 a půl minut na vítězku. Tereza Huříková dojela do cíle třiadvacátá, Škarnitzlová skončila šestačtyřicátá.

Mezi muži zvítězil Schurter, Cink šestý

Závod mužské kategorie ovládla dvojice Nino Schurter a Julian Absalon. Ta si v průběhu závodu vybudovala náskok, díky kterému bylo jasné, že o vítězi Světového poháru rozhodne právě švýcarsko-francouzský souboj. V tom byl nakonec úspěšnější mistr světa Schurter, jenž v závěrečném stoupání svému soupeři lehce poodjel a svůj těsný náskok udržel až do cíle.

Třetí skončil další Švýcar Lukas Flückinger. Kvalitní výkon předvedl český jezdec Ondřej Cink. Mladý biker se za podpory domácího publika ještě v předposledním kole držel na skvělé páté pozici, kterou však nakonec udržet nedokázal.

Jiný Čech na startovní listině, Jaroslav Kulhavý měl patřit k favoritům nedělního závodu, o možnost bojovat o přední pozice ho ale připravil těžký pád ve třetím kole. Kulhavý tak dojel do cíle šestadvacátý se ztrátou více než pěti minut.

Závod Světového poháru horských kol v Novém Městě na Moravě:

Ženy: 1. Žakeljová (Slovin.) 1:25:50, 2. Wloszczowská (Pol.) -19, 3. Pendrelová (Kan.) -1:21, 4. Engenová (Švéd.) -2:07, 5. Lechnerová (It.) -2:19, 6. Kalentěvová (Rus.) -2:32, 7. Nash (ČR) -3:24, 8. Davisonová (USA) -3:29,... 23. Huříková -7:33, 46. Škarnitzlová (obě ČR) -14:55

Průběžné pořadí SP: 1. Žakeljová 400 b., 2. Wloszczowská 400, 3. Lechnerová 390, 4. Engenová 290, 5. Kalentěvová 250, 6. Pendrelová 245, ...9. Nash 215, 19. Huříková 128

Muži: 1. Schurter (Švýc.) 1:39:33, 2. Absalon (Fr.) -3, 3. L. Flückiger -45, 4. Litscher (oba Švýc.) -1:02, 5. Plaxton (Kan.) -2:02, 6. Cink (ČR) -2:11, 7. Kabush (Kan.) -2:12, 8. M. Flückiger (Švýc.) -2:36, ...20. Škarnitzl -5:10, 26. Kulhavý -6:17, 30. Novák -6:55, 38. Ulman -8:13, 50. Boudný -9:48, 53. Eberl -10:42, 59. Hynek -11:34, 80. Sáblík -2 kola, Spěšný (všichni ČR) nedojel.

Průběžné pořadí SP: 1. Schurter 320 b., 2. McConnell (Austr.) 320, 3. L. Flückiger 300, 4. Plaxton 260, 5. Litscher 250, 6. Marrote (Fr.) 245, 7. Cink 215, ...9. Kulhavý 214, 25. Novák 100, 27. Škarnitzl 95, 52. Eberl 35, 56. Ulman 30, 69. Boudný 18, 79. Hynek 9.

Jakub Kanta, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít