Účastníci dvaadvacetihodinového běhu ve Františkových Lázních podpoří sdružení Joker

Ve Františkových Lázní finišuje 3. ročník běžeckého dvaadvacetihodinového happeningu. První účastníci vyběhli na trať ve středu v 16 hodin, někteří zájemci běželi i noci, samotný běh skončí ve čtvrtek ve 14 hodin. Každý kilometr, který kdokoli uběhl, odjel na in-line bruslích nebo odchodil, znamená jednu korunu na konto občanského sdružení Joker - chráněné dílny a sociální služby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lázeňské město Františkovy Lázně | Foto: Františkovy Lázně

"Dnes se na trati zatím objevilo asi 130 lidí, je to asi o třicet víc než loni. Ale přicházejí další, mohlo by jich nakonec být kolem 150," říká Miloš Škorpil z Běžecké školy, která charitativní běh organizuje.

Trasa letošní dvaadvacetihodinovky je stejná jeko v předchozích dvou ročnících, měží 1150 metrů a vede lázeňským parkem. Každý z účastníků si může vybrat ze sedmičky disciplín například "Osamělost dálkového běžce" pro jednotlivce nebo "Ve dvou se to lépe táhne" pro běh dvojic. "Každý chvilku tahá pilku" je určený pro štafety. Hlavní disciplínou, která všechny ostatní propojuje je "Běh bez hranic".

Přehrát

00:00 / 00:00

Výtěžek z dvaadvacetihodinového běhu ve Františkových Lázních půjde občanskému sdružení Joker

"Mám teď v nohou 144 kilometrů, rekord z loňska je 150 kilometrů, rád bych ho pokořil," přiznal Škorpil, podle kterého běžce motivuje k běžeckým výkonům hlavně smysl celé akce.

"Lidé, kteří zaběhli v životě maximálně patnáct kilometrů, uběhli ve Františkových Lázních během 22 hodin maraton nebo i sto kilometrů," pochvaluje si Miloš Škorpil.

Účastníci dvaadvacetihodinovky si navíc mohou kromě dobré nálady z dobrého pocitu vyběhat také originální medaili, kterou vyrobí mentálně nebo tělesně postižení lidé z občasného sdružení Joker.

Alena Benešová, Lucie Výborná, Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme