Uhlídat protiútoky a Lyttleovou, přeje si před duelem se Španělkami Veselá

Po výhrách nad Brazílií a Japonskem čeká basketbalistky na mistrovství světa zatím nejtěžší soupeř - Španělsko. Duel proti úřadujícím evropským šampionkám rozehrají v 15 hodin a 15 minut. Půjde v něm o hodně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České basketbalistky v přípravě na zápas

České basketbalistky v přípravě na zápas | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

Vítězky večerního duelu totiž postoupí přímo do čtvrtfinále mistrovství světa. Poražený tým naopak ještě bude o osmičku nejlepších celků šampionátu bojovat.

„To bych bral. Pokud by se porazilo Španělsko, šli bychom přímo mezi posledních osm. Bohužel, kříž ve skupině A a B je velice nepříjemný. Může tam do osmifinále postoupit Francie nebo Kanada, což jsou velice silné týmy. A nevím, do jaké míry bude do hry vstupovat kalkul nenarazit v dalším kole na USA,“ nastínil možný scénář trenér Lubor Blažek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér českých basketbalistek Lubor Blažek spolu s křídlem Janou Veselou se zamýšlí nad posledním duelem ve skupině MS se Španělkami

Na rozdíl od poledního světového šampionátu odpadly boje právě v osmifinálových skupinách. „V případě naší prohry se Španělskem, se můžeme domnívat, že bude naším soupeřem asi Kanada. Ale všechno je možné.“

Nový hrací systém má řadu kritiků. Patří mezi ně i kouč české reprezentace. Tenhle systém se mi nelíbí. Uvítal bych, kdyby se třeba znovu losovalo. Pak by to bylo - padni, komu padni. Takhle si myslím, a na šampionátu mužů to bylo vidět, že některý tým může počítat a volit si svoji cestu dál,“ říká Lubor Blažek.

Soupeř z nejtěžších

Role favoritek připadne Španělkám, které ovládly poslední evropský šampionát. České basketbalistky ale také úvodní dva zápasy turnaje vyhrály.

„Čekám opravdu tvrdý zápas. Musíme pohlídat jejich rychlé protiútoky a jejich ústřední postavu Sancho Lyttleovou. To bude klíčové,“ upozornila na největší zbraně španělského výběru Jana Veselá.

Ve vysílání Radiožurnálu nebudou z utkání chybět aktuální vstupy. Na streamu Český rozhlas Sport na našem webu zprávy.rozhlas.cz pak můžete, stejně jako v případě mobilních aplikací, slyšet přenos celého zápasu z Ankary.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme