Úřadující šampion F1 Vettel si v Bahrajnu dojel pro první letošní vítězství

Velkou cenu Bahrajnu formule 1 vyhrál úřadující mistr světa Sebastian Vettel z týmu Red Bull. Německý pilot využil první letošní pole positron. Na stupních vítězů mu sekundovali oba jezdci Lotusu – Kimi Räikkönen s Romainem Grosjeanem.

Vítěz VC na okruhu v Sákhiru Vettel polévá druhého Räikkönena

Vítěz VC na okruhu v Sákhiru Vettel polévá druhého Räikkönena | Zdroj: ČTK

I čtvrtý závod sezony měl jiného vítěze, což se naposledy stalo v roce 2003. Exmistr světa Fin Kimi Räikkönen dosáhl druhou příčkou nejlepšího výsledku po návratu do seriálu F1. Francouz Romain Grosjean zaznamenal třetím místem životní úspěch.

Závod se příliš nevydařil stáji McLaren. Dosud vždy třetí Lewis Hamilton dojel až osmý a připsal si nejhorší výsledek po 17 závodech, které dojel. Přišel tak o průběžné vedení, které přenechal Vettelovi. Brit Jenson Button bojoval o šesté místo, ale kvůli defektu a problémům s motorem musel kolo před koncem ze závodu odstoupit.

Díky tomu si druhý bod v sezoně připsal sedminásobný šampion Michael Schumacher, který po výměně převodovky startoval až z 22. pozice, nakonec se ale probojoval na desátou příčku. Premiérový bodový zisk v sezoně pak zaznamenal devátý Felipe Massa na Ferrari.

Velká cena Bahrajnu se jela po roční odmlce. Loni byla zrušena kvůli politickým nepokojům a ohrožena byla i letos, neboť v zemi stále panuje neklid. Navzdory protivládním demonstracím, při nichž zasahuje policie, však Mezinárodní automobilová federace dala konání Grand Prix zelenou a závod se obešel bez mimosportovních incidentů.

Velká cena Bahrajnu, závod mistrovství světa vozů formule 1:

1. Vettel (Něm./Red Bull) 1:35:10,990 (prům. rychlost: 194,301 km/h), 2. Räikkönen (Fin./Lotus) -3,333, 3. Grosjean (Fr./Lotus) -10,194, 4. Webber (Austr./Red Bull) -38,788, 5. Rosberg (Něm./Mercedes) -55,460, 6. Di Resta (Brit./Force India) -57,543, 7. Alonso (Šp./Ferrari) -57,803, 8. Hamilton (Brit./McLaren) 58,984, 9. Massa (Braz./Ferrari) -1:04,999, 10. Schumacher (Něm./Mercedes) -1:11,490

Průběžné pořadí MS (po 4 z 20 závodů): 1. Vettel 53 b., 2. Hamilton 49, 3. Webber 48, 4. Button (Brit./McLaren) 43, 5. Alonso 43, 6. Rosberg 35, 7. Räikkönen 34, 8. Grosjean 23, 9. Pérez (Mex./Sauber) 22, 10. Di Resta 15

Pohár konstruktérů: 1. Red Bull 101, 2. McLaren 92, 3. Lotus 57, 4. Ferrari 45, 5. Mercedes 37, 6. Sauber 31, 7. Williams 18, 8. Force India 17, 9. Toro Rosso 6

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít