Urychlete přípravy OH! Zněl vzkaz zástupců MOV pro brazilské Rio de Janeiro

Organizátoři letních olympijských her v Riu de Janeiro v roce 2016 by měli urychlit přípravy. Na zástupce brazilského města tlačí Mezinárodní olympijský výbor, protože pořadatelé ještě nemají hotový rozpočet her ani některá sportoviště.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Corcovado, Rio de Janeiro, Brazílie | Foto: Creative Commons, Attribution-Share Alike 3.0 Unported, Klaus with K

Zástupci Rio de Janeira, které získalo jako první jihoamerický stát pořadatelství olympijských her v hlasování v roce 2009, si ze stanoviska z Lausanne zatím nic nedělají, protože podle nich, jde vše podle plánu. Rozpočet, golfové hřiště i to ragbyové by mělo být připravené zpočátku příštího roku.

Brazílie hostí před olympijskými hrami v roce 2014 fotbalové mistrovství světa a i v přípravách na tento turnaj má zpoždění. Také FIFA už urgovala zlepšení.

Indii bylo pozastaveno členství v MOV

Důvodem pozastavení členství Indie v Mezinárodním olympijském výboru je vměšování státu do voleb do národního olympijského výboru. Výkonný výbor MOV dnes v Lausanne rozhodl o suspendování Indie po několika měsících varování.

Indický olympijský výbor přestane dostávat finanční podporu z fondů a jeho zástupci se nesmějí účastnit akcí MOV. Indičtí sportovci by také nemohli startovat na olympijských hrách pod státní vlajkou.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme