USK porazily v Evropské lize Bourges, Brňanky nestačily na Spartak

Basketbalistky USK Praha porazily v Evropské lize francouzské Bourges 70:47 a postup ze skupiny C mají prakticky jistý. Brňanky naopak ani podruhé nestačily na vysoce favorizovaný Spartak Moskva a podlehly mu 65:82.

Hráčky ZVVZ USK Praha

Hráčky ZVVZ USK Praha | Foto: www. uskbasketbalpraha.cz

Vysokoškolačky z USK Praha porazily ve skupině C francouzské Bourges i podruhé, na domácí palubovce tentokrát rozdílem třídy. K výsledku 70:47 se dopracovaly především zlepšeným výkonem ve třetí čtvrtině a tu závěrečnou pak už proměnily v exhibici. K výhře výraznou měrou přispěla s 18 body Whalenová.

Urputná obrana soupeřek dlouho dělala Pražankám problémy a výsledkem byla řada nepřesností na obou stranách. Druhá čtvrtina přinesla malé zlepšení domácích a v druhé polovině zápasu už basketbalistky USK na hřišti dominovaly.

00:00 / 00:00

Zápas USK Praha - Bourges viděl Petr Kadeřábek

USK Praha má tak po šesti zápasech v tabulce skupiny C 10 bodů a drží druhé místo za vedoucím Rivasem Madrid. O postup do další fáze by už Pražanky neměly přijít.

Favorizovaný Spartak v Brně překvapení nepřipustil

Suverénní lídr skupiny D v Brně prokázal, proč zatím v letošním ročníku Evropské ligy neodešel ani jednou poražen. Ruský favorit vlétl na Brňanky ve velkém tempu, kterému domácí hráčky nedokázaly čelit.

Spartak si už v úvodních minutách vypracoval třináctibodový náskok, který Brňanky nedokázaly smazat. Náznak zlepšení Brna hostující hráčky rezolutně utnuly v úvodu druhé čtvrtiny jedenáctibodovou šňůrou a náskok si pak už v klidu pohlídaly.

Brno - Spartak Moskava očime Terezy Jelínkové

Moskevský celek střelecky táhly především obě Američanky Taurasiová (23 b.) a pivotka Sylvia Fowlesová (18 b.), výhru podpořila i precizní a velmi tvrdá obrana. Brňanky sice v tabulce skpiny D stále drží druhou pozici, Fenerbahce a Gdyně na třetím a čtvrtém místě ale mají zápas k dobru.

Martin Hlucháň, Petr Kadeřábek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít