USK Praha uspořádá Final Four Euroligy basketbalistek, odehraje se v dubnu

Sportovní příznivce čeká basketbalový svátek. Od 10. do 12. dubna se v pražské hale Královka uskuteční Final Four ženské Euroligy. Pořadatelem finálového turnaje bude účastník závěrečných bojů ZVVZ USK Praha.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po tříleté rekonstrukci byla znovu otevřena sportovní hala Královka | Foto: Petr Kadeřábek

„Chtěli jsme to a je to pro nás obrovský úspěch. Zároveň i závazek, abychom akci udělali pořádně, aby se všem fanouškům basketu v Praze líbilo,“ přál by si generální manažer pořádajícího klubu Marek Kučera.

Pražané prakticky neměli protikandidáta. Pouze se spekulovalo o zájmu istanbulských klubů Fenerbahce a Galatasaraye. „V průběhu sezony byly dva deadliny, ani jeden z klubů to neudělal. Naše výhoda tak byla jasná a vedení k tomu tak přistoupilo,“ těší manažera USK.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pořádání Final Four Euroligy basketbalistek potvrdil Pavlu Petrovi manažer USK Marek Kučera

Organizátory čeká obrovský kus práce. Do startu Final Four zbývá jediný měsíc. „Nějaký náskok už máme, ale jde o to zajistit ubytování a logistiku. Zajistit přenášení, televize, internetu, rádia. Veškerý servis, aby akce proběhla úspěšně a mohlo s na ní nejen v hale dívat co nejvíc lidí,“ plánuje.

Královka pojme 2500 fanoušků. Původní požadavek ze strany evropské basketbalové federace ale předpokládal čtyřtisícové hlediště.

„Od začátku jsme federaci řekli, že pokud akci budeme pořádat, bude to v naší hale. Není v našich finančních možnostech zaplatit jinou halu. S tím jsme do kandidatury šli a dostali jsme ji schválenou včetně naší haly Královka,“ těší šéf pražského klubu.

Ceny vstupenek na finálový turnaj ženské euroligy, jehož pořádání přijde přibližně na 10 milionů korun, by neměly být příliš vysoké. „Nebudeme se pouštět do nějakých megačástek. Chceme to udělat tak, aby to bylo lidem přístupné,“ dodal Marek Kučera.

Pavel Petr, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme