Úspěch vodních slalomářů potvrdili deblkanoisté dvojnásobnou účastí na stupních vítězů

Světový pohár v pražské Troji skončil totálním triumfem českých vodních slalomářů. Ve všech deseti závodech se dostali na stupně vítězů, šest jich vyhráli, získali celkem dvanáct medailí, z toho sedm v individuálních kategoriích.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na stupních vítězů zleva Ondřej Karlovský a Jakub Jáně, vítězná posádka Gauthier Klauss a Matthieu Péché z Francie, a Jonáš Kašpar a Marek Šindler.

Na stupních vítězů zleva Ondřej Karlovský a Jakub Jáně, vítězná posádka Gauthier Klauss a Matthieu Péché z Francie, a Jonáš Kašpar a Marek Šindler. | Zdroj: ČTK

V nedělním programu potěšila domácí fanoušky nejprve bronzová kajakářka Kateřina Kudějová a pak dvě lodě deblkanoistů. Ondřej Karlovský s Jakubem Jáněm skončili druzí a Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem třetí.

„Když jsme dojeli do cíle, tak jsem neviděl čas, protože tam byla nějaká komunikační chyba a nebyli jsme na tabuli. Pocitově jsem byl s jízdou hodně spokojený a naděje na bednu tam byla,“ říkal v cíli Ondřej Karlovský.

Přehrát

00:00 / 00:00

Úspěch vodních slalomářů potvrdili deblkanoisté dvojnásobnou účastí na stupních vítězů, Karlovský s Jáněm skončili druzí, Kašpar se Šindlerem třetí

„Fanoušci nás hrozně hnali do cíle a to nám neskutečně pomohlo. Známe tady každou vlnu, je to pro nás domácí trať a obrovský úspěch. Dosáhli jsme na nejlepší pohárové umístění,“ zářil jeho kolega Jakub Jáně.

Opačnou náladu měl po dojetí Jonáš Kašpar, protože dotek na třetí brance od konce ho s Markem Šindlerem připravil o vítězství.

„Byl to hloupý šťouch a úplně v klidu jsme mohli vyhrát. Bylo to zbytečné, na konci trati jsem si to nepohlídal. Byla to chvilka a už to bylo.“

Kašpar se Šindlerem nakonec skončili na třetí příčce a dohromady mají čeští vodní slalomáři v individuálních závodech sedm medailí.

„Už včera kluci a holky nasadili laťku strašně vysoko, když vyhráli všechny kategorie. Nechtěli jsme se nechat zahanbit a předvést to nejlepší, co v nás je. Sice to není vítězství, ale double na stupních vítězů to nahrazuje,“ usmíval se Marek Šindler.

Jonáš Kašpar (vpředu) a Marek Šindler obsadili ve Světovém poháru v pražské Troji třetí místo | Foto: ČTK

Podobný úspěch asi bude velice těžké zopakovat. Výkony na domácím šampionátu určitě předčily veškerá očekávání a čeští vodní slalomáři dokázali vytěžit z domácího prostředí maximum.

„Samozřejmě domácí prostředí hraje roli, ale také máme špičkové světové lodě. Takže ve sportu, kde rozhodují maličkosti, není nemožné, aby se podobný úspěch opakoval ještě jednou,“ dodal Jonáš Kašpar.

Jan Suchan, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme