Úspěšná sezóna Veroniky Fenclové

Na olympijských hrách se jachtařka Veronika Fenclová dosud nepředstavila, to by se ale za dva roky mělo změnit. Letos totiž zažila nejlepší sezonu v kariéře - v celkovém hodnocení Světového poháru skončila druhá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veronika Fenclová | Foto: Olympic.org

Veronika Fenclová se narodila 21. ledna 1981. V poměrně útlém věku začala se sportem, u kterého zůstala dodnes - tedy jachtingem.

„Já jsem ho vlastně dělala od sedmi let. Zkoušela jsem původně i jiné sporty. Mamka mě přihlásila na nábor a já jsem nakonec u jachtingu zůstala. Když jsem byla malá, jezdila jsem na dvou posádkových lodích a bála jsem se, že se to převrátí. Postupně jsem se zlepšovala, a tak jsem u jachtingu zůstala,“ vzpomíná Fenclová.

U jachtingu se sympatická blondýnka udržela, což se jistě nedá říct o poměrně netradičním oboru, který vystudovala. Tím je totiž oděvnictví.

Přehrát

00:00 / 00:00

Úspěšná sezóna Veroniky Fenclové

„Hlásila jsem se na propagační výtvarnictví, což by mě bavilo víc. Oděvnictví byla taková náhražka,“ usmívá se Veronika Fenclová a dodává, že ji zmíněná náhražka příliš nebavila. To neplatí o jachtingu, jinak by u něj určitě nezůstala. I když mezi naprostou elitu se vyhoupla až v poslední sezóně.

„No určitě celá ta sezóna pro mě byla nejúspěšnější v mé dosavadní kariéře,“ uznává sama sportovkyně. Ostatně jakékoliv jiné vyjádření by znělo velmi podivně. Fenclová skončila druhá v celkovém hodnocení Světového poháru, sedmou příčkou vyrovnala své maximum z evropského šampionátu a letošní 14. místo je dokonce jejím nejlepším výsledkem na mistrovstvích světa. Spokojená s ním ale přesto nebyla.

Zklamání

„Určitě to bylo zklamání, a to hlavně proto, že jsem se propadla ze sedmého na čtrnácté místo poslední rozjížďkou, která se bohužel nedala škrtnout, protože v jachtingu jsou speciální pravidla. Na tom mistrovství světa se jedna rozjížďka, ta finálová, nedala škrtnout a další už jsme neujely kvůli počasí. To mě bohužel stálo těch sedm míst a bylo to určité zklamání,“ smutní česká jachtařka.

Zklamáním by pro Veroniku Fenclovou bylo také to, kdyby chyběla na olympiádě v Londýně. Tomu se také přizpůsobí program následující sezóny.

„Kvalifikaci máme až příští rok v prosinci a před tím máme ještě testovací regatu přímo v anglickém Weymouth, takže obě tyhle regaty bych určitě chtěla jet. Samozřejmě se budu připravovat hlavně na Perth v Austrálii, kde bude zmíněná kvalifikace, kam budu směřovat plán celé sezóny.“

Pokud by se vše zdařilo tak, jak česká jachtařka doufá, měla by jistotu startu na Hrách v roce 2012. Její sport se ale pochopitelně nebude odehrávat přímo v Londýně.

Petr Kadeřábek, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme