Úspěšná sezóna Veroniky Fenclové

Na olympijských hrách se jachtařka Veronika Fenclová dosud nepředstavila, to by se ale za dva roky mělo změnit. Letos totiž zažila nejlepší sezonu v kariéře - v celkovém hodnocení Světového poháru skončila druhá.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veronika Fenclová

Veronika Fenclová | Foto: Olympic.org

Veronika Fenclová se narodila 21. ledna 1981. V poměrně útlém věku začala se sportem, u kterého zůstala dodnes - tedy jachtingem.

„Já jsem ho vlastně dělala od sedmi let. Zkoušela jsem původně i jiné sporty. Mamka mě přihlásila na nábor a já jsem nakonec u jachtingu zůstala. Když jsem byla malá, jezdila jsem na dvou posádkových lodích a bála jsem se, že se to převrátí. Postupně jsem se zlepšovala, a tak jsem u jachtingu zůstala,“ vzpomíná Fenclová.

U jachtingu se sympatická blondýnka udržela, což se jistě nedá říct o poměrně netradičním oboru, který vystudovala. Tím je totiž oděvnictví.

Přehrát

00:00 / 00:00

Úspěšná sezóna Veroniky Fenclové

„Hlásila jsem se na propagační výtvarnictví, což by mě bavilo víc. Oděvnictví byla taková náhražka,“ usmívá se Veronika Fenclová a dodává, že ji zmíněná náhražka příliš nebavila. To neplatí o jachtingu, jinak by u něj určitě nezůstala. I když mezi naprostou elitu se vyhoupla až v poslední sezóně.

„No určitě celá ta sezóna pro mě byla nejúspěšnější v mé dosavadní kariéře,“ uznává sama sportovkyně. Ostatně jakékoliv jiné vyjádření by znělo velmi podivně. Fenclová skončila druhá v celkovém hodnocení Světového poháru, sedmou příčkou vyrovnala své maximum z evropského šampionátu a letošní 14. místo je dokonce jejím nejlepším výsledkem na mistrovstvích světa. Spokojená s ním ale přesto nebyla.

Zklamání

„Určitě to bylo zklamání, a to hlavně proto, že jsem se propadla ze sedmého na čtrnácté místo poslední rozjížďkou, která se bohužel nedala škrtnout, protože v jachtingu jsou speciální pravidla. Na tom mistrovství světa se jedna rozjížďka, ta finálová, nedala škrtnout a další už jsme neujely kvůli počasí. To mě bohužel stálo těch sedm míst a bylo to určité zklamání,“ smutní česká jachtařka.

Zklamáním by pro Veroniku Fenclovou bylo také to, kdyby chyběla na olympiádě v Londýně. Tomu se také přizpůsobí program následující sezóny.

„Kvalifikaci máme až příští rok v prosinci a před tím máme ještě testovací regatu přímo v anglickém Weymouth, takže obě tyhle regaty bych určitě chtěla jet. Samozřejmě se budu připravovat hlavně na Perth v Austrálii, kde bude zmíněná kvalifikace, kam budu směřovat plán celé sezóny.“

Pokud by se vše zdařilo tak, jak česká jachtařka doufá, měla by jistotu startu na Hrách v roce 2012. Její sport se ale pochopitelně nebude odehrávat přímo v Londýně.

Petr Kadeřábek, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme