Ústeckou Velkou cenu v boxu okoření účast olympijského vítěze Mekhontseva

V Ústí nad Labem se už v příštím týdnu, konkrétně od 13. do 16. března, uskuteční 44. ročník mezinárodní Velké ceny boxu. Mezi šestnácti provazy se představí víc než stovka boxerů z 21 zemí. Oproti loňsku nebudou startovat ženy a chybět budou podle organizátora turnaje Svatopluka Žáčka také reprezentanti Kuby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letní olympijské hry Londýn 2012. Boxer Zdeněk Chládek prohrál 31. července ve váhové kategorii do 64 kg s Munch-Erdene Urančimegem z Mongolska 12:20 a olympijské hry pro něj skončily. | Zdroj: ČTK

„Kubánci už i letos oficiálně přiznali, že z finančních důvodů nepřijedou, ale že by rádi příští rok. Bude to nebité. Největší hvězdou bude úřadující olympijský vítěz Egor Mekhontsev,“ slibuje atraktivní podívanou organizátor turnaje a šéf českého svazu Svatopluk Žáček.

Loni vyšla Velká cena stejně jako letos na milion korun, tehdy ale účast Kubánců pokryl speciální sponzor.

„Praxe je taková, že oni si zajistí cestu sem a my zajistíme pobyt tady. Kvůli aklimatizaci přijíždí dřív a na to peníze nemáme. Musíme se na to dívat reálně,“ vysvětluje Žáček absenci Kubánců. I bez nich má ale ústecká Velká cena ve světě zvuk.

Přehrát

00:00 / 00:00

Velká cena Ústí nad Labem v boxu se blíží

„Je to pořád jeden z nejlepších turnajů. Aspoň co všechny výpravy říkají, jezdí sem rády, a proto je tu 21 zemí,“ pochvaluje si Svatopluk Žáček prestiž turnaje. I bez Kubánců bude ring hodně našlapaný.

„V každé váze jsou přinejmenším účastníci olympiád. Tam jsou přísné kvalifikace, takže se tam žádné ořezávátko nedostane. Bude tu i řada medailistů z MS, olympiád nebo kontinentálních soutěží,“ láká Žáček na výborně obsazený turnaj. Z českých borců má největší naděje olympionik Zdeněk Chládek. Ten bude útočit na svůj pátý titul.

Obhájí Chládek?

„Ukazuje, že po pauze po OH začíná nabírat formu. Doufáme, že i v Ústí zaboxuje dobře. Teď jsme byli ve Vídni, kde ve finále boxoval s Rakušákem, protože byli i 4 rozhodčí z Rakouska, tak to byl otočený zápas. Má na to, aby se minimálně do finále dostal,“ řekl nový šéftrenér české reprezentace Vasil Larionov.

Pro Chládka bude nejtvrdším oříškem Ray Moyl, mistr Evropy z Irska. Kromě Chládka by se měli poprat o turnajový triumf také další členové národního týmu, kteří se chystají na evropský šampionát v Minsku - 17letý talent Agateljan nebo Šerban, Bilik, Hejl a Beníček.

David Kalvas, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme