Utkání hvězd položilo základy česko-polské basketbalové spolupráce

Minulý víkend se přepisovala historie evropského basketbalu a své k tomu řekla výrazně i Česká basketbalová federace. Do té doby totiž nikdy na starém kontinentu nedošlo k organizaci společného Utkání hvězd dvou států. Polsko-český duel ve Wroclavi byl tak v tomto ohledu průlomový nejen pro samotné hráče ale i obě basketbalové federace, které se rozhodly dlouhodobě navázat užší vzájemnou spolupráci. Její začátek proběhl ve velkém stylu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zaplněné tribuny přihlížely historicky prvnímu Utkání hvězd mezi českými a polskými hráči

Zaplněné tribuny přihlížely historicky prvnímu Utkání hvězd mezi českými a polskými hráči | Foto: ČBF .

„Myslím si, že jakákoli liga v Evropě, včetně španělské ligy ACB, která je považována za nejkvalitnější evropskou ligovou soutěž, by se za organizaci této akce, jaká byla ve Wroclavi, nemusela rozhodně stydět. Byl to skoro čtyřhodinový komplexní blok zábavy pro fanoušky basketbalu, a o tom podle mě basketbal má být,“ nemůže si místopředseda České basketbalové federace Jiří Zídek vynachválit premiéru česko-polského Utkání hvězd.

Ta se nesla v rámci velké hudební i laserové show, tak, aby byl splněn onen požadavek vytvořit co nejpříjemnější zázemí pro všechny basketbalové fanoušky. Těch také do tradiční bašty polského basketbalu ve Wroclavi přišlo požehnaně i přesto, že se zde už deset let nehraje nejvyšší Ekstraklasa.

Přehrát

00:00 / 00:00

Basketbalové Utkání hvězd se těšilo velkému diváckému zájmu

„Číslo prezentované po utkání na tiskové konferenci, bylo 6200 z celkové kapacity až sedmi tisíc.“

Ti všichni viděli nakonec nejen výhru domácího výběru nad tím českým v poměru 109:104 ale i perfektní práci polských pořadatelů. Práci, která je vzhledem k příštímu ročníku, který se bude konat v Česku, i pro samotného Zídka hodně zavazující.

„Je to určitě hozená rukavice na příští ročník. Místo ještě není určeno, celou akci budeme analyzovat a začneme pracovat na dalším ročníku, předpokládám, že v nejbližší době, protože nechceme udělat špatný dojem po tom, co dokázali Poláci zorganizovat.“

Zatím se ale jako nejpravděpodobnější jeví varianta pořádat druhý ročník česko-polského Utkání hvězd v pardubické ČEZ Aréně. Ať už se bude ale konat kdekoliv, bude se podle historicky prvního českého hráče v NBA, na co koukat.

„Polská liga je kvalitní, má zastoupení jak v Eurovize, tak v Eurocupu, to mluví samo za sebe. Musíme samozřejmě slíbit fanouškům, že bude dostáno toho, co jsme viděli v Polsku – a sice, že to bude komplexní blok zábavy.“

V utkání mezi výběrem polské a české ligy si hráči nic nedarovali | Foto: ČBF .

Zábavy, na kterou si ale budou muset příznivci basketbalu ještě rok počkat. I když, jak se to vezme. Podobně velkou akci, alespoň na klubové úrovni, mohou totiž fanoušci vidět už 17. března v libeňské O2 Aréně kam k duelu VTB ligy proti Nymburku přijede slavné CSKA Moskva. A to navíc i se svým juniorským výběrem, který se následně poměří s českou reprezentací do 19 let. V duelu, který bude pro Českou basketbalovou federaci důležitou prověrkou před blížícím se světovým šampionátem této věkové kategorie.

„Bude se na co těšit, protože přijede jeden z horkých favoritů na zisk euroligového prvenství, CSKA Moskva. A samozřejmě pro naše reprezentanty do 19 let to bude možnost zahrát si v O2 aréně ve skoro plném složení, vyjma jednoho hráče,“ láká Zídek už i na největší basketbalovou akci tohoto roku u nás, která se koná v Praze od 27. června do 7. července.

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme