Už chápu, proč je Český olympijský dům nejlepší, říká po jeho návštěvě Coe

Český dům v Londýně se dočkal další pocty. Mezi fanoušky zavítal předseda organizačního výboru olympijských her Sebastian Coe.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf organizačního výboru londýnských Her Sebastian Coe | Zdroj: Reuters

Sebastian Coe si udělal ve svém nabitém programu místo. Chtěl totiž na vlastní oči vidět, jak vypadá dům, který byl vyhlášen tím nejlepším na olympijských hrách a o kterém píše britský tisk takřka denně.

„Už chápu, proč je to dům číslo jedna. Panuje tu báječná atmosféra. Chodí sem spousta skvělých fanoušků. Navíc ho navštěvují nejen sportovní celebrity, ale také osobnosti z kultury a byznysu. Je to tu fantastické," vysekl Sebastian Coe poklonu Českému domu v Londýně. Pozvání k návštěvě od České sportovní, ale nepřijal pouze ze zdvořilosti a zvědavosti. Mezi Čechy má několik blízkých přátel.

Přehrát

00:00 / 00:00

Předseda organizačního výboru OH v Londýně Coe zavítal do Českého domu

„Ze sportovců se dobře znám s Janem Železným. Mým velmi blízkým přítelem je Karel Pilný, kterého jsem zde také potkal. Párkrát jsem se před olympijskými hrami setkal i s fotbalovým brankářem Petrem Čechem, který zde žije. A mohl bych pokračovat dál. Máte u vás hodně velmi dobrých sportovců."

Sebastian Coe byl jedním z těch, kteří táhly břemeno příprav olympijských her. Po několika letech tvrdé práce už nyní, krátce před koncem her v Londýně, sklízí plody své dobře vykonané práce.

„Mám velkou radost z toho, jak se vše podařilo zorganizovat. Mluvil jsem se spoustou lidí z mnoha zemí a zatím mám vesměs kladné ohlasy. Nebylo to sice jednoduché, ale podařilo se vytvořit velmi dobré prostředí. Divácký zájem je výborný. Fanoušci i sportovci nám chválí sportoviště, na kterých jsou k vidění velmi dobré výkony. Všude je fantastická atmosféra. Myslím, že se všem v Londýně líbí," říká Sebastian Coe.

Jakub Kanta, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme