Už patřím mezi znakařskou špičku, těší se po skvělém úspěchu Baumrtová

Poslední dva roky v životě české plavkyně Simony Baumrtové připomínají velkou sportovní pohádku. Skvělou formu si přivezla i do Barcelony na mistrovství světa, kde dnes skončila šestá ve finále znakařské stovky navíc v českém rekordu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Simona Baumrtová už nyní na evropském šampionátu myslí ve svých plánech na OH v Brazílii | Foto: Michal Jurman

Chomutovská plavkyně se již loni radovala z úspěchu na světovém šampionátu, když vybojovala bronzovou medaili. Finále z mistrovství světa v dlouhém bazénu a proti kompletní světové špičce je ale úspěchem ještě větším.

Simono, gratulace k šestému místu v závodě, na který budete asi ještě dlouho vzpomínat…

Šesté místo je super. Doufala jsem, že čas bude 59,6 sekundy, takže to o kousek nevyšlo Na konci jsem trochu vytuhla, ale celkově to byl dobrý závod. Škoda, že jsem ke konci nedala ještě tu Číňanku. Do Ria ale času dost (úsměv).

Přehrát

00:00 / 00:00

Se spokojenou Simonou Baumrtovou natáčel Michal Jurman

59,84 je nový český rekord a navíc jste získala šesté místo. Dá se říci, že je česká výprava je na tom už teď lépe než před dvěma roky v Číně?

Myslím si, že zatím není všem dnům konec. Petra Chocová ještě poplave padesátku a já doufám, že se mi podaří také jiná znaková trať.

Po pondělním semifinále jste říkala, že Vám chyběla dravost. Dnes ráno jste si proto chtěla trochu odpočinout, aby jste se cítila silná. Jak se to povedlo?

Dnes jsem se cítila mnohem lépe. I technicky jsem zaplavala líp.Ale do příští olympiády mám ještě co dělat.

Simona Baumrtová doplavala na mistrovství světa v Barceloně šestá

Číst článek

Jaká byla taktika pro finále?

Nepřepálit první padesátku, ale přesto začít rychle. Myslím, že stovky mám letos najeté hodně a dobře. Dnes jsem to celkově zvládla lépe než včera.

V čem je pro Vás dnešní šesté místo nejdůležitější? Zlomilo třeba psychický blok, který jste měla po předešlém mistrovství světa v Číně?

Asi jo. Od Číny se držím na – dá se říci - vítězné vlně. Od té doby se mi téměř každý závod povedl a doufám, že nezdar z Číny se už nebude opakovat.

Loni jste byla na olympijských hrách desátá, nyní jste vybojovala šesté místo z mistrovství světa v dlouhém bazénu. Čeho si ceníte více?

Konkurence je srovnatelná. A byť je olympiáda jen jednou za čtyři roky, tak šesté místo je asi lepší výsledek. Proto si ho cením více.

Dokážete na základě těchto výsledků o sobě říci, že patříte mezi TOP znakařky světa?

Asi jo. Až se mě ostatní budou bát…

Jen to řeknete…

Jo (smích). Patřím mezi světovou špičku.

Michal Jurman, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme