Už spolu ani nemusí trénovat. Spolupráce Veselý - Satoranský táhne basketbalisty

Jan Veselý a Tomáš Satoranský opět potvrdili svou letitou sehranost. V prvním vystoupení českého týmu na mistrovství Evropy řídil Satoranský hru celé reprezentace. Jan Veselý byl nejlepším střelcem týmu a vstup do turnaje hodně emotivně prožíval.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejlepší český střelec z utkání proti Estonsku Jan Veselý

Nejlepší český střelec z utkání proti Estonsku Jan Veselý | Foto: Michal Jurman

„Spokojenost tam je, je to jedna z věcí, které dělám dobře a můžu tím strhnout tým. Tím, že mě borci nacházeli, to jen gradovalo. Užívám si každý zápas, když je takhle bouřlivá atmosféra,“ vysvětlil Jan Veselý své kousky na palubovce během zápasu s Estonskem.

Do poločasu měl 14 bodů a v celém zápase byl nejlepším střelcem. „Ze začátku to ze mě díky rychlým košům spadlo. Atmosféra mě hnala, ikdyž lidi nefandili nám,“ pochválil fanoušky v Rize.

Přehrát

00:00 / 00:00

O fungování osvědčené spolupráce Jana Veselého a Tomáše Satoranského se přesvědčil reportér ČRo Michal Jurman

V reprezentaci obnovila osvědčená spolupráce s Janem Satoranským. „Jsem rád, když s ním můžu hrát. Známe se snad 10 let, hráli jsme spolu už za mladé reprezentace. Už to ani nemusíme trénovat. První den přijdeme a hned o sobě víme všechno. A na hřišti to funguje,“ těší křídlo Fenerbahce.

„Hodně si všímám, kde se Honza pohybuje,“ přitakává Satoranský. „Je důležité, abych viděl i ostatní hráče. Dnes jsme neměli tolik akcí mezi sebou, ale otevřelo to prostor jiným. Dnes se výborně dařilo Blakeovi Schilbovi, to nám v prvním poločase hodně pomohlo,“ všiml si rozehrávač Barcelony.

Výborný vstup basketbalistů do ME. Estonsko porazili o 23 bodů

Číst článek

Výhra nad Estonskem, navíc o 23 bodů, je pro český tým důležitá. „Každému hráči se trošku uleví a do druhého zápasu vstoupí bez nervozity. Začínáme s Estonskem a Ukrajinou, se kterými jsme chtěli vstoupit vítězně do turnaje. První krok jsme udělali a budeme chtít odehrát další kvalitní utkání,“ slibuje mozek českého týmu.

Hru dalších soupeřů, Ukrajinců, ale nesledoval. „Slyšel jsem o nich, že hrají užší rotaci a mají velkého a silného pivota. Ještě dnes po večeři bude video, kde si rozebereme jejich hru. Myslím, že důležitým faktorem bude jejich střelba z dálky, kterou musíme zastavit,“ plánuje Tomáš Satoranský.

Michal Jurman, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme