V Americe začíná po PGA Tour další vrchol golfové sezony, Ryder Cup

O víkendu sice vyvrcholilo play-off americké PGA, ale golfoví příznivci si ani nestačí oddechnout a v americkém Chicagu začíná další vrchol golfové sezony. Jednou za dva roky se proti sobě postaví evropský a americký golfový výběr a bojují o jednu z nejslavnějších golfových trofejí - Ryder Cup. V posledních letech je sice evropský tým úspěšnější, celkově však vedou Američané. Od dneška začínají tréninky a samotné zápasy začnou už v pátek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Luke Donald se při ráně z bunkeru stále držel mezi postupujícími | Zdroj: ČTK

Kapitán amerického týmu Davis Love nechal hřiště ostříhat, čímž snížil jeho náročnost. To by samozřejmě mělo vyhovovat spíše domácím Američanům, zejména hráčům, kteří mají dlouhé odpaly.

„Zároveň by neměli tolik trpět na případné nepřesnosti a měli by využívat svoji délku ran a také své umění na greenech. Ty budou mimořádně rychlé, rychlejší, než jaké znají hráči třeba z European Tour,“ myslí si golfový publicista a komentátor Čeněk Lorenc.

Závěr sezony byl ve znamení soubojů Tigera Woodse a Roryho McIlroye, ale nedá se úplně očekávat, že rozhodne právě forma těchto dvou golfistů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Golfoví příznivci v Americe se těší na souboj amerického a evropského výběru na Ryder Cupu

„Jsou to dva týmy o dvanácti hráčích, i jiní než Woods s McIlroyem jsou vynikající. Navíc je to v tomto případě týmový sport, byť je golf jinak individuální. Také je třeba připomenout, že nikdy v historii nebyly ty týmy takhle silné, všichni hráči jsou do 35. místa světového žebříčku,“ upozorňuje Lorenc, podle kterého budou mít velký vliv na výsledek také oba kapitáni, tedy Davis Love a José María Olazábal.

„Oni rozhodují o nominaci pro čtyřhry a navíc o spárování hráčů pro finále singlu. Je to hodně o taktice. Kapitáni mají k dispozici svoje čtyři asistenty, kteří sledují hráče od prvních tréninků – a už podle formy a toho, jak si hráči vyhovují v tréninku, sestaví se pak dvojice páteční a sobotní čtyřhry. Kapitáni navíc musí reagovat na vývoj situace a na to, že se třeba někomu nedaří, je to velká zodpovědnost.

Ryder Cup je týmová hra, která se hraje odlišným formátem než většina turnajů. Tzv. jamkovka - při níž hráči hrají o každou jamku - je odlišná především, co se strategie hry týče. Golfisté totiž na každé jamce útočí na maximum a nevolí opatrnější strategii.

„Pokud někdo třeba zahraje na první jamce čtyři a druhý pět, vyhrává ten první jamku a ujímá se vedení 1:0. Tímto způsobem se pokračuje až do konce, i když ten nemusí být na osmnácté jamce, může se rozhodnout i dříve. Podle mě jsou letos favority Američané,“ sdílí svůj tip na vítěze Čeněk Lorenc.

Tomáš Pavlíček, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme