V čele Jänner ralye je Fin Hänninen s fabií

Mistr světa SWRC Juho Hännnien se škodou fabií opanoval první etapu úvodního podniku mistrovství Evropy a současně mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích - rakouskou Jänner rallye.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Kopecký | Zdroj: ČTK

Tovární jezdec škodovky se do čela vyhoupl vítězstvím v poslední desáté zkoušce dne. Odsunul tak na druhé místo devítinásobného mistra Rakouska Baumschlagera jedoucího rovněž s fabiií.

Na třetí místo se posunul Jan Kopecký a hned za ním je se ztrátou půl minuty při svojí premiéře ve velkém šampionátu s vozem miuni Václav Pech. Ten na posledních z dnešních 130 měřených kilometrů za sebe odsunul loňského vítěze a mistra Beppo Haraacha, a to o jednu jedinou sekundu.

Na dohled od stupňů vítězů se pak drží také šestý Pavcel Valoušek s peugeotem a za ním jsou další tři Češi - Orsák, Semerád a Tlusťák. První desítku uzavírá Němec Gassner. V sobotu čeká na jezdce dalších osm rychlostních zkoušek o celkové délce 110 kilometrů.

Petr Jansa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme