V Česku vyrostou čtyři olympijské parky. Na Lipně, v Plzni, v Ostravě a v Pardubicích

Kdo nebude na olympijských hrách v Riu, bude moci ochutnat atmosféru závodů v českém olympijském parku na Lipně. Pro koho bude i výlet na Šumavu příliš dlouhý, může za rytmy Ria jet do Ostravy, Pardubic, nebo Plzně. Každé z těchto měst si na dva týdny během Her chystá vlastní olympijské disciplíny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Takto vypadá vizualizace hlavního olympijského parku, který vyroste na Lipně | Foto: ČOV

„Český olympijský výbor se rozhodl přenést myšlenku olympijských parků i do regionů,“ vysvětluje koordinátor projektu regionálních olympijských parků Štěpán Dlouhý.

Přehrát

00:00 / 00:00

Český olympijský výbor chystá pro nadcházející OH několik regionálních olympijských parků, zjistil reportér ČRo Martin Charvát

Pilotní díl při zimních Hrách v Soči v Praze na Letné byl tak úspěšný, že jeho letní verzi vybuduje olympijský výbor u šumavské nádrže. Zároveň chce ale dostat náladu závodů pod pěti kruhy i na regionální úroveň, a proto vybuduje ve spolupráci se sportovními svazy menší parky v Ostravě, Pardubicích a Plzni.

„V jednotlivých městech budou parky svázány jak s místními sportovci, tak s prezentací tamních sportovních klubů. Jedním z těch hlavních cílů je propagace olympijské myšlenky a také přitáhnout místní děti a mládež ke sportu,“ říká koordinátor projektu.

Pořadatelé ze zmíněných měst počítají hlavně s masivní propagací místních oddílů všech možných sportů, které by v ideálním případě měly své návštěvníky znovu potkat v září u náboru a vychovat z nich opravdové olympioniky.

Návrhy parků jsou různé - zatímco Pardubice plánují umístit jeden velký k soutoku Labe s Chrudimkou, Plzeň bude mít center hned několik.

„Definitivní program ještě není samozřejmě hotový. Organizátoři jednotlivých parků jednají s místními sportovními kluby o tom, aby prezentovaly jednotlivé sporty a to jak formou sportovišť, tak různých jiných prezentací. Důležitou součástí všech těch parků budou také příměstské tábory, ve kterých budou mít děti celodenní program,“ nastiňuje Štěpán Dlouhý s tím, že by se návštěvníci měli potkávat i s některými olympioniky ze zimních disciplín, případně s těmi, co do Ria nepoletí.

Martin Charvát, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme