V Color Runu o čas nešlo. Zapomněla jsem, že budu špinavá, smála se Eva Samková

Olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková má ráda netradiční výzvy. A tak tento víkend absolvovala premiéru Color Runu neboli Barevného běhu v České republice. Závod, ve kterém nejde o výsledky, ale o zábavu, si užilo 12 tisíc sportovců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Color Runu se zúčastnilo 12 tisíc běžců, čistý nezústal nikdo | Zdroj: ČTK

„Trošku jsme zapomněla, že budu úplně špinavá. Znám to od kamarádek, které to běžely ve Španělsku, sice nemám ráda moc lidí okolo sebe, ale těším se. Jsem tu se ségrou, tak si to užijeme,“ vstupovala Eva Samková do pětikilometrového Barevného běhu se smíšenými pocity.

V ruce přitom žmoulala sáček se žlutým práškem, který o pár chvil později skončil na dalších účastnících Color Runu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Color Run sledoval i reportér ČRo Jakub Marek

Organizátoři pražského závodu původně počítali s šesti tisíci sportovci, nakonec se ale kapacita díky velkému zájmu zdvojnásobila a všichni probíhali cílem na pražském výstavišti rozesmátí od ucha k uchu.

„Bylo to super, nečekal jsem, že to bude tak dobré. Nejlepší byla atmosféra, všichni se bavili,“ nadšeně popisoval jeden z různobarevných závodníků. Žádného z běžců přitom nestresoval ubíhající čas a všichni se snažili hlavně co nejvíc „znečistit" sebe i další účastníky Color Runu.

„U těhle běhů člověk žádný výkon stejně nepodá, protože to trvá, než se rozeběhne,“ mluvila Eva Samková o tom, že i kdyby někdo chtěl závodit, masa tisíců běžců to znemožnila, takže nepřítomnost časomíry nikomu nevadila.

Za necelé tři roky už se Barevného běhu zúčastnily po celém světě téměř 2 miliony lidí a přilákaly ke sportu i ty, kteří k němu mají poměrně daleko. „Největší výzva byla, že uběhneme pět kilometrů,“ smála se jedna ze závodnic běhu, za kterým účastníci jezdí mnohdy i přes celou Evropu.

 

Bylo nás tam 12 000 a všichni jste byli skvělí a hlavně skvěle barevní! Už teď se těšíme na příště! Co vy, půjdete do toho zase s námi? #thecolorruncz

Posted by The Color Run CZ on 30. květen 2015

Jakub Marek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme