V Eurolize prohrály basketbalistky Brna i USK

Basketbalistky pražského USK na senzační vítězství z Valencie v dalším kole Euroligy nenavázaly. Dalšímu z favoritů Jekatěrinburgu podlehly 59:74. Ještě hůře dopadly hráčky Frisco Sika Brno, které na palubovce madridského Rivasu utrpěly debakl 70:112

Basketbalistky ZVVZ USK Praha

Basketbalistky ZVVZ USK Praha | Foto: David Kubíček

Vysokoškolačky vstoupily do utkání dobře a s ruským výběrem držely krok, v úvodních minutách si dokonce udržovaly vedení. Jenže ve druhé čtvrtině naprosto propadly a zaznamenaly pouhých šest bodů. Od té doby si Jekatěrinburg hlídal svůj náskok, který v jednu chvíli narostl skoro až na třicet bodů.

V závěru už favorit ubral na tempu, naopak Pražankám se dařila střelba i obrana, a snížily tak na přijatelný rozdíl patnácti bodů. Hlavní podíl na vítězství Rusek mělo doskakování, díky kterému získaly o dvacet míčů více než domácí hráčky.

S Jekatěrinburgem dorazila na Folimanku i kapitánka české reprezentace Hana Horáková, kvůli zranění však nenastoupila.

ZVVZ USK Praha - UMMC Jekatěrinburg 59:74 (13:17, 19:31, 31:56)
Nejvíce bodů: Montaňanová 24, F. Eldebrinková 16, Vítečková 11 - Grudaová 15, Parkerová, Pondexeterová a Artěšinová 11. Fauly: 18:15. Pět chyb: 34. Kulichová, 37. Burgrová (obě USK). Trestné hody: 11/8 - 15/13. Trojky: 5:5. Diváci: 1000.

Brněnské basketbalistky se po omlazení kádru v Eurolize nadále trápí, v pátém kole si připsaly už čtvrtou prohru. Ta v Madridu se sice dala předpokládat, ale rozdíl 42 bodů je největším ze všech utkání tohoto ročníku soutěže.

Španělsky si pohodlný náskok utvořily už v první čtvrtině a postupně ho navyšovaly, nejvíce potom ve třetí části, kterou vyhrály 32:15.

Rivas Madrid - Frisco Sika Brno 112:70 (27:14, 55:35, 87:50)
Nejvíce bodů: Jonesová 20, Carsonová a Cruzová po 16, Dubljevičová 15, Aguilarová 14 - Thomasová 18, Hanušová, Hejdová a Pecková po 9. Fauly: 9:16. Trestné hody: 20/18 - 11/6. Trojky: 2:6. Diváci: 800.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít