V Harrachově závodili novináři, slavní sportovci a děti z dětských domovů

Zatímco většina lyžařských středisek se pomalu chystá na konec sezony, to harrachovské hostilo ještě jednu zajímavou akci. Do souboje se na tamní sjezdovce pustili sportovní novináři na tradičním republikovém šampionátu. Společně s nimi závodily také hvězdy českého sportovního nebe a děti z dětských domovů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novinář Martin Hašek na MČR novinářů v Harrachově | Foto: Ondřej Horyna

S příchodem jara si novináři už tradičně vyměňují role s těmi, které celou sezonu zpovídali v mixzónách, a sami se pouští do závodění. Mezi branami obřího slalomu poměřují své lyžařské umění nejen s kolegy z řad médií, ale také s mnoha významnými sportovními osobnostmi.

Letos panovalo v Harrachově nevlídné počasí, na dobré náladě to ale neubralo nikomu. „Sranda musí být. Je to super,“ smál se v cíli paraglidista Tomáš Ledník, tentokrát bez padáku.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Harrachově na tradičním republikovém šampionátu natáčela redaktorka Šárka Sudová

Součástí novinářské sešlosti byl opět vložený závod pro děti z dětských domovů. A ty z Dolního Lánova si lyžovačku opravdu užily. „Na velké sjezdovce se mi nedařilo. Ale jinak je to tu dobré,“ říká chlapec.

Lyžařský skluz si vyzkoušel také snowboardista David Bakeš. Na harrachovské trati se ale trochu nudil. „Protože to není moc technicky náročné a není to nějak extrémně rychlé. Je to takové příjemné,“ říká.

To kajakář Vavřinec Hradilek byl za jednoduchou trať naopak rád. „Konečně jsem si zase po dvou letech zasjezdoval na sjezdovkách. Ale potřeboval bych víc tréninku – měl jsem před závodem dvě jízdy, tak mě to trochu v brankách rozhodilo. Je to ale hezké, příjemné. Škoda že počasí není lepší, ale atmosféra je jedinečná,“ usmíval se stříbrný medailista z olympiády v Londýně a slíbil, že příští rok naskočí do lyží znovu.

Novinářské klání vyhrál Tibor Alfoldi z České tiskové kanceláře před Jiřím Rejmanem z České televize a Petrem Žaloudkem z Blesku.

Šárka Sudová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme