V jedenácti jela na paralympiádu, byla i na olympiádě. Hodonínská stolní tenistka radši soupeří se zdravými

Polce Natalii Partykové vyrostla pravá ruka jen po loket, přesto ve stolním tenisu úspěšně soupeří se zdravými hráčkami. Výjimečná je ale Partyková odmala. Aktuálně hraje za Hodonín, kam ji přivedla kamarádka Renata Švrdlíková. Spolu nyní hrají i Ligu mistrů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stolní tenistka Natalya Partyková (2007) | Foto: Fotobanka Profimedia

V roce 2000 totiž jela Natalia Partyková na paralympiádu do Sydney v pouhých jedenácti letech jako nejmladší sportovkyně v historii her.

„Všichni se o mě starali. Bylo to super, skvělá atmosféra. A když jsem jela o čtyři roky později do Atén, už jsem měla zkušenosti. Věděla jsem, jak všechno vypadá, jak se hraje, jaká je atmosféra. Nebylo to pro mě nové,“ zavzpomínala stolní tenistka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hendikepovaná polská stolní tenistka Natalya Partyková, která hraje za Hodonín, raději soupeří se zdravými hráčkami. V Pekingu 2008 se účastnila i olympijských her

Od zmíněných Atén 2004 už jednoznačně dominuje. Zvítězila i na dalších třech paralympiádách. Naposledy letos v Riu.

„Poprvé to bylo takové jednoduché. Pak v Pekingu to bylo těžší, v Londýně víc a teď v Riu nejvíc,“ řekla sedmadvacetiletá Polka s tím, že každá soupeřka na paralympiádě se proti ní snaží vytáhnout.

Proto raději soupeří se zdravými hráčkami. V Pekingu 2008 se účastnila i olympijských her. „Od začátku jsem to tak měla. Nejdřív jsem chodila do klubu normálně se zdravými hráčkami. Potom mě trenér vzal i mezi tělesně hendikepované. Odmala jsem členkou obou klubů. Když jsem se ještě učila a moc mi to nešlo, hrála jsem víc s hendikepovanými, pak naopak,“ prozradila Partyková.

Že jí chybí část pravé paže, prý vlastně nikdy pořádně nevnímala. „Teď to není problém. Na začátku možná trochu byl, ale jo, jde mi to. Jak jsem jako malá začala trénovat, všechno šlo přirozeně. Mám pálku v levé ruce, míček při podání v pravé. Akorát mi trochu chybí balanc,“ usmála se Partyková.

David Nekvinda, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme