V Jihlavě nacvičují na Všesokolský slet skladbu Kontrasty

První červencový týden bude fotbalový stadion v Edenu patřit XV. Sokolskému sletu. Přípravy organizátoru jsou už nyní v plném proudu a o cvičencích ani nemluvě. Jednu ze skladeb nacvičují také jihlavské ženy a my se na jejich nácvik teď vypravíme.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvanáct žen z Jihlavy trénuje na všesokolský slet. | Foto: Lucie Maxová

„Postavte se tak jak jste zvyklí, vezměte si šátky a pustíme si hudbu zase od začátku,“ říká předcvičovatelka v jihlavské sokolovně. Spolu s ní se nácviku skladby Kontrasty pro Všesokolský slet podílí dalších 11 žen, kterým je v průměru šedesát let.

„Naše cvičitelka nám stále mění choreografii, takže je to hodně těžké,“ svěřuje se o pauze jedna z dam a druhá dodává:

„Nejvíc se mi líbí pasáž ze Zdivočelé země. To je jediné, kde se můžeme něčeho chytnout, jinak ne.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Na XV. Všesokolský slet se připravují i v Jihlavě

Kromě hudby se dámám příliš nelíbí ani jejich šaty, které musí na Všesokolský slet obléknout. „Jsou to červené šaty s bílým klínem a bílou šálou. Lepší by bylo třičko a sukně, ale ty šaty jsou strašné. Neměly jsme šanci si je ani vyzkoušet, objednávaly jsme si je podle čísel, takže taky některým z nás nesedí.“

I přes všechny potíže ale ženy neztrácejí dobrou náladu a pokračují v pilném tréninku. Nejstarší cvičence je v této jihlavské skupině neuvěřitelných 81 let a jmenuje se Alena Hurlichová. Jak jí se trénuje na blížící se vystoupení?

„Jsem zvyklá, protože jsem tělocvikářka. Celý svůj život jsem působila na sportovní fakultě, takže mi to nevadí. Účastnila jsem se všech sletů, kterých jsem mohla. Ani se to nedá spočítat,“ povídá optimistická paní Alena.

Jakub Kanta, Lucie Maxová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme